En iyi Pick 3 Piyango 2023

Pick 3 Lottery, Belçika'daki Milli Piyango tarafından düzenlenen günlük bir çekiliş oyunudur. Bu oyunda adından da anlaşılacağı gibi sıfırdan dokuza kadar rastgele üç sayı çekiliyor. Çizilen tüm sayılar kritik olmakla birlikte, bunların görünüm sırası eşit derecede önemlidir. Çekilişler Pazar günleri ve resmi tatiller hariç her gün yapılır. Bu nedenle, oyun oyuncuların her gün bilet satın almalarına ve katılmalarına izin verir.

Seçim 3 herkes için mevcut değildir; sadece Belçika'dakiler yasal kumar oynama yaşına geldikleri sürece oyunu oynayabilirler. Ancak Belçika'yı ziyaret eden diğer vatandaşlar da ülke sınırları içinde oldukları sürece bu loto oyununa katılabilirler.

En iyi Pick 3 Piyango 2023
Pick 3 (Belçika) Biletleri Nereden Alınır?
Pick 3 (Belçika) Biletleri Nereden Alınır?

Pick 3 (Belçika) Biletleri Nereden Alınır?

Seçim 3 herkes için mevcut değildir; sadece Belçika'dakiler oyunu oynayabilir yasal kumar oynama yaşına geldikleri sürece. Ancak Belçika'yı ziyaret eden diğer vatandaşlar da ülke sınırları içinde oldukları sürece bu loto oyununa katılabilirler.

Seçim 3 oynamaya karar verirken, Belçika'da Ulusal Piyango onaylı bir perakende satış noktasında bulunabilecek bir bilet satın almanız gerekir. Bilet fiyatı 1 €'dur. Bileti satın alırken, perakendeci oyuncuya sıfırdan dokuza kadar üç sayı seçebilecekleri bir maaş bordrosu verir.

Tabii ki, sayı pikabı 000 ila 999 şeklinde olmalıdır. Perakendeci fişi işledikten sonra, oyuncuya, oyuncunun sayı kombinasyonlarını ve çekiliş tarihini içeren bir oyun bileti düzenleyecektir. Bu bilet, kazançları toplarken sağlanmalıdır.

Bilet bayilerini ziyaret etmek istemeyenler için Pick 3 satın alma seçeneği var piyango biletleri çevrimiçi. Bu, yalnızca resmi Milli Piyango web sitesi aracılığıyla yapılabilir. Siteye, kişinin Belçikalı veya yabancı olmasına bakılmaksızın, yalnızca Belçika'dan erişilebilir. Bu nedenle, oyunu evinizin rahatlığından çıkmadan çevrimiçi oynamak mümkündür.

Önemli: Satıcıdan bir bilet satın alırken, arkasını imzalayarak biletin güvenliğini sağlamalı ve doğrulamalısınız. Bu olmazsa ve bir başkası onu bulursa, bir galibiyet durumunda bir ödül talep etmek için imzalayabilir ve kullanabilir.

Pick 3 (Belçika) Biletleri Nereden Alınır?
Seçim 3'ün Tarihi

Seçim 3'ün Tarihi

Seçim 3, Milli Piyango tarafından Eylül 2002'de tanıtıldı. Milli Piyango, ülkede çevrimiçi veya çevrimdışı piyango oyunları düzenlemek için münhasır haklara sahip bir devlet kuruluşudur. Örgütün Belçika'nın sömürge dönemine uzanan uzun bir geçmişi var.

O zamanlar Koloni Piyangosu olarak biliniyordu. 1962 yılında yeniden yapılandırılarak adı Milli Piyango olarak değiştirilmiştir. Pick 3'ün yanı sıra, ülkede EuroMillions dahil olmak üzere başka oyunlar da sunuyor. Pick 3 tanıtıldığından beri, oyun esasen kurallar ve format açısından aynı kaldı.

Seçim 3'ün Tarihi
Seçim 3 Yasal mı?

Seçim 3 Yasal mı?

Pick 3, Belçika'da %100 yasal bir oyundur. Milli Piyango tarafından yürütülen bir devlet piyangosudur ve ima edildiği gibi tarihi iyi belgelenmiştir. Sağlayıcının başka oyunlar da düzenlemesi, örneğin EuroMillions, tüm şirketler Avrupa'nın en popüler çevrimiçi piyango oyunlarından birini sunmak için gerekenlere sahip olmadığı için oyunculara gönül rahatlığı vermelidir. Bu nedenle, Seçim 3 dahil olmak üzere Milli Piyango'nun diğer oyunları sadece gerçek değil, aynı zamanda yasaldır.

Seçim 3 Yasal mı?
Seçim 3 Nasıl Oynanır

Seçim 3 Nasıl Oynanır

Pick 3 ile ilgili bir şey, oyunun kurallarının oldukça basit olmasıdır. Daha önce açıklandığı gibi, oyunu çevrimiçi veya çevrimdışı olarak oynayabilirsiniz.

Her Seçim 3 bileti, ızgaralar veya kafesler olarak bilinen beş oyun alanı sunar. Her ızgarada sıfırdan dokuza kadar sayı vardır. Oyuncular bu aralıktan üç sayı seçmelidir ve seçim 000 ile 999 arasında bir sıraya sığmalıdır. Oyuncular beş veya daha az ızgarayı da oynayabilir.

Kişi ne kadar çok grid oynarsa, oyunu kazanma şansı o kadar yüksek olur. Ancak, daha fazla şebeke daha fazla masrafla birlikte gelir. Her gridin maliyeti 1 €'dur, bu da beş ızgaranın tümünü oynarken 5 € ile ayrılmanız gerektiği anlamına gelir. Tüm ızgaralar aynı seçimlere sahip olabilirken, oyuncular şanslarını artırmak için her ızgara için farklı sayılar da seçebilirler.

Çekilişler üç kazanan numara içerir. Bir oyuncu üç basamağı da doğru sırayla eşleştirirse, 2022 itibariyle 500 € olan bir ödül kazanır. Oyuncular sayıları doğru alırlarsa ancak doğru sırayı kaçırırlarsa 80 € kazanırlar. İlk iki haneyi doğru yazmanın ödülü 50€'dur.

Pick 3 oyuncuları için iyi sonuçlanmayan bir şey, ödüllerin sabit olmasıdır. Büyük bir ikramiye veya devrilme gibi bir şey yoktur. Ancak kişi ne kadar çok ızgarayı doğru şekilde eşleştirebilirse, ödül o kadar yüksek olur.

Seçim 3 Nasıl Oynanır
3\. Seçimi Kazanma Oranları Nelerdir?

3. Seçimi Kazanma Oranları Nelerdir?

Seçim 3'te, oyuncular en yüksek ödülü kazanmak için üç numarayı da doğru sırayla almalıdır. Bunun gerçekleşme olasılığı 1000'de birdir. Bu en iyi ihtimal olmayabilir, ama sevindirici haberin gerçeği şu ki, bu oranlar şundan çok daha iyi çoğu çevrimiçi piyango teklif.

Ancak bir önceki bölümde özetlendiği gibi çeşitli ödül seviyeleri olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, oranlar seviyeye bağlı olarak değişir. Örneğin, ilk iki sayıyı doğru tahmin etmek, üç sayıyı da doğru tahmin etmekten daha kolaydır.

3\. Seçimi Kazanma Oranları Nelerdir?
Seçim 3'ü Kazanırsanız Ödeme Seçenekleri (Belçika)

Seçim 3'ü Kazanırsanız Ödeme Seçenekleri (Belçika)

Kazanç miktarına bağlı olarak, oyuncuların ödüllerini almaları için çeşitli yollar vardır.

  • 1.000€'ya varan kazançlar: Bu aralıkta yer alan kazananlar, Milli Piyango'nun yetkilendirdiği satış noktalarından paralarını tahsil edebilirler. Yeterli şamandıra olmaması durumunda oyunculardan daha sonraki bir tarihte geri dönmeleri istenebilir.
  • 1,001 € ile 2,000 € arasında kazançlar: Bu kategoride kazananların üç seçeneği vardır. Paralarını satış noktasından, herhangi bir Milli Piyango bölge müdürlüğünden veya işletmeci merkezinden tahsil edebilirler. Hesap numarası, kazanan bileti ve kimliği ile gelmelidir.
  • 2,001 € ile 25,000 € arasında: Oyuncular kazançlarını Milli Piyango bölge ofisinden veya merkezlerinden alabilirler. Ofisler hafta içi, Belçika saatiyle sabah 9'dan akşam 4'e kadar açıktır.
  • 25.000 € üzerindeki kazançlar: Bu kategori büyük kazananlar içindir. Güvenlik nedeniyle kazançları sadece Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Milli Piyango merkezinden alınabilir. Oyuncu, kimlik kartını, biletini ve hesap numarasını taşımalıdır.
Seçim 3'ü Kazanırsanız Ödeme Seçenekleri (Belçika)
Pick 3 Oynamak için İpuçları ve Püf Noktaları

Pick 3 Oynamak için İpuçları ve Püf Noktaları

Pick 3 piyangosunda kazanmanın kesin yolu gibisi yoktur. İster çevrimiçi ister çevrimdışı oynuyor olun, asla değişmeyen bir şey, piyango sonuçlarının şansa bağlı olmasıdır.

Evet, hiçbir oyun becerisi herhangi bir oyuncuyu kazanmaya itemez. Ancak, kazanan sayıları doğru tahmin etmek zor olsa da, oyuncular oyunun beraberlik geçmişinden belirli kalıpları ve eğilimleri gözlemleyebilirler.

Bu yinelenen kalıpları çivileyerek, bazı sayıları oyun havuzlarından akıllıca eleyebilirsiniz. Yine de, kazanan numaralar rastgele oluşturulduğundan bu strateji her durumda çalışmayabilir.

Bununla birlikte, Pick 3 oyuncularının en iyi oyun deneyimine sahip olmalarına yardımcı olacak bazı pratik ipuçları ve püf noktaları.

  • 3 basamaklı sayının her konumunda iki basamak küçültme. Bu, kazanma olasılığını 512'de bire getirir. İkiden fazla haneyi ortadan kaldırmak, kazanma şansını daha da artırır.
  • Çevrimiçi piyango oyuncuları için, sadece Milli Piyango'nun resmi web sitesinden Pick 3 bileti satın almak, dolandırıcılardan korunmanın tek kesin yoludur.
  • Birden fazla ızgara satın almak. Birden fazla ızgaraya sahip oyuncular, tek bir ızgaraya sahip oyunculara göre daha yüksek kazanma şansına sahiptir. Ancak, kumar oynamak için para harcamak söz konusu olduğunda oyuncular asla aşırıya kaçmamalıdır.
Pick 3 Oynamak için İpuçları ve Püf Noktaları