En iyi La Primitiva Piyango 2023

'İlkel' anlamına gelen La Primitive, muhtemelen 1763'e kadar giden dünyadaki en eski piyangodur. İki haftada bir yapılan çekilişlerle İspanyol vatandaşları ve dünyanın her yerinden oyuncular arasında sıkı bir favori. 3 milyon Euro'luk garantili bir jackpotu vardır ve bu, jackpotta üst sınırı olmayan sınırsız çevrimleri nedeniyle gerçekte bundan daha yüksek olduğu ortaya çıkar.

Oyuncuların büyük ikramiyeyi kazanmak için 6 rakamı ve Reintegro top numarasını eşleştirmesi gerekiyor, en yüksek olanı 2015'te 107,7 milyon Euro'ydu. 7 ödül seviyesinde kazanma şansı için bir bilet sadece 1 Euro'ya mal oluyor. 18 yaş ve üstü. İspanya'da ikamet eden veya ziyaret eden herkes, İspanya'da bulunan piyango satış noktalarından bilet satın alabilir. Alternatif olarak biletler, organizatörlerin resmi web sitesi Loterias y Apuestas del Estado'dan çevrimiçi olarak satın alınabilir.

En iyi La Primitiva Piyango 2023
La Primitiva için bilet nereden alınır
La Primitiva için bilet nereden alınır

La Primitiva için bilet nereden alınır

İspanya dışındaki oyuncular, üçüncü taraf bir web sitesi aracılığıyla La Primitiva piyango biletlerini kolayca satın alabilirler. Bu web siteleri, İspanya'da bulunan acentelerini kullanarak yabancı oyuncular için bilet satın alacak.

La Primitiva için bilet nereden alınır
La Primitiva'nın Tarihi

La Primitiva'nın Tarihi

La Primitiva resmi bir İspanya'da piyango kökleri on sekizinci yüzyıldan kalmadır. İspanya Kralı III. Carlos tarafından, aksi takdirde İspanya halkına daha fazla vergi koyarak finanse edilecek olan kamu hizmetleri için para üretme aracı olarak tanıtıldı.

Başlangıçta 'Loteria por Numeros' (Sayılarla Piyango) olarak biliniyordu ve bilet satışlarının %75'inin ödüllere gittiği 1763'te gerçekleşti. Modern La Primitiva adı 1812'de ortaya çıktı, ancak 50 yıl sonra 1862'de kraliyet kararnamesiyle kaldırıldı.

Yirminci yüzyılda daha fazla piyango talebinin artmasıyla La Primitiva, 1985 yılında İspanyol piyangolarıyla uğraşan hükümet organı Organismo Nacional de Loterias y Apuestas del Estado tarafından yeniden hizmete girdi. Orijinal oyun, 1991 yılında oyuna eklenen Reintegro topunu içermiyordu.

La Primitiva büyük bir başarıydı ve 1988'de BonoLoto ve 1993'te El Gordo olmak üzere iki İspanyol piyangosunun daha kurulması için katalizör oldu. Başlangıçta sadece İspanyol vatandaşlarına açık olan Primitiva'yı artık herkes çevrimiçi oynayabilir.

La Primitiva'nın Tarihi
La Primitiva yasal mı?

La Primitiva yasal mı?

18 yaşını doldurmuş herkes La Primitiva'yı bizzat veya bir internet sitesi aracılığıyla oynayabilir çevrimiçi piyango bileti. Bir zamanlar sadece İspanyol vatandaşları için ayrılmıştı, artık İspanya'daki Kumar Yönetmeliğinden (13/2011 sayılı Kanun) beri İspanya'daki turistler tarafından oynanabiliyor. İspanya'da ikamet zorunluluğu olmadığı için, dünyanın dört bir yanından oyuncular üçüncü taraf bir acenteden çevrimiçi bir piyango bileti satın alarak oynayabilirler.

Bu acenteler müşterileri adına bilet satın aldıkları için bunu yapmaları yasaldır. Oyuncular, kendilerini ve kişisel verilerini korumak için oynadıkları web sitelerinin uygun şekilde lisanslandığından emin olmalıdır.

La Primitiva yasal mı?
La Primitiva nasıl oynanır?

La Primitiva nasıl oynanır?

Fiziksel olarak İspanya'daysanız daha fazla rahatlık için Primitiva'yı çevrimiçi oynayın. Bu oyuncular ve başka yerlerdeki oyuncular, 3 milyon Euro'luk garantili jackpotun ve diğer 6 ödül katmanının keyfini çıkarmak için Primitiva'yı çevrimiçi oynamayı bilmelidir. La Primitiva iki haftada bir Perşembe ve Cumartesi günleri Madrid'de 20.30 GMT'de çekilir ve maliyeti 1 Euro'dur.

Oyuncuların 49'luk bir havuzdan 6 sayı seçmesi ve Reintegro topu için 0-9 arasında bir sayı seçmesi gerekir. Çekiliş sırasında 6 numara ve ardından tamamlayıcı top olarak adlandırılan 7. bir sayı seçilir ve daha sonra ayrı bir tamburdan Reintegro top numarası seçilir.

Jackpot'u kazanmak için oyuncuların ilk 6 sayıyı ve ardından Reintegro numarasını eşleştirmeleri gerekir. Eğer bir oyuncu sadece Reintegro numarası ile eşleşirse, 7. seviye ödül olan bilet bedelinin iadesini almaya hak kazanacaktır. Kazanan sayıların 5'i ile tamamlayıcı sayıyı eşleştiren oyuncular üçüncü seviye ödülü kazanacaklar.

Ödül alan en az kazanan numara sayısı 3 sayıdır. Her seviyenin para ödülü sabit değildir ve bilet satışlarından toplanan paranın farklı yüzdeleri olarak belirlenir.

La Primitiva nasıl oynanır?
La Primitiva'yı kazanma şansı nedir?

La Primitiva'yı kazanma şansı nedir?

Bu çevrimiçi piyangoda büyük ikramiyeyi (6 sayı+Reintegro topu) kazanma ihtimali 140 milyonda neredeyse 1'dir. Bu, ikramiyeyi kazanmanın oldukça zor olduğu anlamına gelir, ancak yine de ABD'den daha iyi oranlar sunar Güç topu. 3 milyon Euro'luk garantili bir jackpot ile, bu Jackpot ödülleri nispeten küçük olabilir, ancak sık sık yapılan rollover'lar ve hiçbir jackpot sınırı olmaması nedeniyle kazançlar çok yüksek olabilir.

Rekor 2015 yılında, bir oyuncunun ikramiyenin 56 kez devrilmesinden sonra 201,7 milyon Euro ile çekip gitmesiyle kırıldı. Bununla birlikte, oyuncular 6 sayıyı neredeyse 14 milyonda 1 oranla eşleştirerek 1 milyon Euro'dan fazla kazanabilirler.

Belki de Primitiva oynamanın en iyi yanı, bilet iadesi almak için yalnızca Reintegro topunu eşleştirmek de dahil olmak üzere yaklaşık 8'de 1 olan olumlu genel kazanma oranlarıdır. Bir çok ödül kazanma şansı sunan 7 ödül seviyesi vardır. Yalnızca Reintegro topunu eşleştirmenin yanı sıra, bir ödül kazanmak için minimum eşleşen sayılar 3'tür ve oran 57.000'de 1'dir.

La Primitiva'yı kazanma şansı nedir?
Oyunu kazanırsanız ödeme seçenekleri

Oyunu kazanırsanız ödeme seçenekleri

40.000 Euro'ya kadar olan kazançlar vergiden muaftır, ancak bu miktarın üzerindeki kazançlar %20 vergi oranı üzerinden tahsil edilir. Ancak yabancı oyuncular ülkeler İspanya ile anlaşması olan varsa bu tutarın iadesini alabilir. Kazançlar, çekilişten sonraki 3 ay içinde talep edilmelidir ve yalnızca toplu ödemeler olarak ödenir.

Biletlerini bir piyango perakende satış noktasından satın alan oyuncular, 2.500 Euro'ya kadar ödül alabilecekler. Bundan daha büyük ödüller, İspanya'daki seçili bankalardan veya Loterias y Apuestas del Estado'nun genel merkezini ziyaret ederek toplanabilir. Çevrimiçi oyuncular, müşteri hesaplarına yatırılan küçük kazançlara sahip olacak ve daha büyük ödüller doğrudan oyuncunun banka hesabına aktarılacaktır. Jackpot ödüllerinin, yukarıda adı geçen Genel Merkezden şahsen talep edilmesi gerekir.

Oyunu kazanırsanız ödeme seçenekleri
La Primitiva oynamak için ipuçları ve püf noktaları

La Primitiva oynamak için ipuçları ve püf noktaları

Piyango doğası gereği bir şans oyunudur, ancak önceki çekilişleri incelemek bazı ilginç istatistikler üretmiştir. İstatistikler, tek ve çift sayıların bir karışımının kazanma olasılığının daha yüksek olduğunu gösterdiğinden, muhtemelen tüm çift veya tüm tek sayıları seçmemek akıllıca olacaktır. İstatistikler ayrıca ardışık sayıların nadiren çekildiğini de gösterir, bu nedenle daha iyi kazanma şansı için ardışık sayıları seçmekten kaçınmalısınız.

Numaraları seçme aynı son hanelere sahip olmak da pek olası değildir, çeşitli farklı hane sonlarına sahip olmak daha iyidir. Çoğu insan sadece yüksek sayılara (32-49) bahis oynamaz, bu yüzden şans eseri berabere kalsaydı, bu sayılara sahip oyuncuların kazanma şansı daha yüksek olurdu.

Kazanan sayı kombinasyonları genellikle çok çeşitlidir, bu nedenle farklı bitiş rakamlarına sahip tam aralıktan seçim yapmak faydalı olabilir. Ayrıca diğer tüm sayılardan daha fazla çizilmiş 'şanslı' sayılar ( 38, 39, 47, 3, 45) vardır, bu nedenle bunları seçmek oyuncuya avantaj sağlayabilir.

Bazı sayıların nadiren çizildiği de doğrudur, bu nedenle bu sayıları dışarıda bırakmak da faydalı olabilir. Belki de en iyi tavsiye, kazanma şansı için oynamaya devam etmektir. Dedikleri gibi 'Kazanmak için içinde olmalısın'.

La Primitiva oynamak için ipuçları ve püf noktaları