En iyi El Gordo Piyango 2024

El Gordo İspanyolca'da "Büyük Olan" anlamına gelir ve genellikle İspanyol Noel Piyangosuna verilen isimdir (gerçi adil olmak gerekirse, resmi İspanyolca adı Sorteo Extraordinario de Navidad veya Lotería de Navidad'dır. Her yıl 22 Aralık'ta oynanır. ve bu en büyük İspanyol piyangosu – dolayısıyla adı.Kesinlikle söylemek gerekirse, El Gordo teriminin herhangi bir İspanyol piyangosunda en büyük ödülü ifade ettiği söylenmelidir.

(Bu tabir, bir kişiyi "Şişman Olan" olarak tanımlamak için oldukça aşağılayıcı bir şekilde kullanılabilir - ama bunu burada düşünmeyeceğiz. Para ödülü açısından bakıldığında, dünyanın en büyük piyangosu. Biletler 20 € 'dur. , tüm bilet satışlarının %70'i para ödülü olarak dağıtılır ve o kadar çok bilet satılır ki, ödüller için 2.31 milyar € ve birincilik ödülü ("El Gordo") için 720 milyon € kullanılabilir.

En iyi El Gordo Piyango 2024
Evelyn Thompson
ExpertEvelyn ThompsonExpert
ResearcherAishwarya NairResearcher

El Gordo için bilet nereden alınır

kolay internetten piyango bileti al El Gordo için. Web sitesi bulmak kolay ve misafirperver. Pek çok piyangodan farklı olarak, İspanya'da ikamet etmek zorunda değilsiniz – eğer hangi ülkede yaşarsanız yaşayın, loto bileti satın almak yasalsa, İspanya'daki yetkililer paranızı almaktan ve aynı şekilde size paranızı göndermekten mutluluk duyacaktır. şanslıysanız kazançlar.

El Gordo'nun Tarihi

El Gordo, İspanyol hükümetine ait olan Loterías y Apuestas del Estado tarafından yürütülen İspanyol ulusal piyango Lotería Nacional'ın özel bir çekilişidir. Tarihi çok eskilere dayanmaktadır; aslında, dünyada sadece bir piyango, 4 Mart 1812'de ilk çekilişini ve 18 Aralık 1812'de ilk Noel çekilişini yapan Lotería Nacional'dan daha uzun süredir sürekli olarak çalışıyor. 1892'den beri Sorteo de Navidad olarak anılıyor.

El Gordo yasal mı?

içinde yasal ispanya, 18 yaşında veya daha büyük olduğun sürece. İspanya'da değilseniz, dikkat edin! Dünyanın her yerinden, onları El Gordo'dan bilet almaya davet eden ve mektubu gönderenin resmi bir ajan olduğunu temin eden mektuplar aldığı uzun bir geçmişe sahiptir. Gerçek şu ki, hiçbir yasal İspanyol piyangosu ve yasal bir İspanyol çevrimiçi piyangosunun hiçbir temsilcisi, İspanya dışındaki birine asla böyle bir mektup - veya e-posta veya WhatsApp bildirimi veya metin mesajı veya başka herhangi bir iletişim - göndermeyecektir.

Neden? Çünkü diğer tüm yasal İspanyol piyangolarında olduğu gibi El Gordo, yalnızca İspanyol sakinlerine açıktır. Vatandaş olmak zorunda değilsin, ama orada yaşamak zorundasın. Ve tatilde değil - İspanya daimi ikametgahınız olmalıdır. Bu şartı yerine getirdiğiniz sürece, evet, El Gordo tamamen yasaldır.

El Gordo ile bağlantılı olarak dolandırıcılıklar oldukça sık hale geliyor. Giderek artan sıklıkta rapor edilen bir mektup veya daha sık olarak, alıcıya gönderenin -İspanya ulusal piyangolarının yasal, yetkili temsilcisi olduğunu iddia eden- alıcı (öyle değil miydi?) ve – harika bir haber! - bilet kazandı!

Alıcının tek yapması gereken banka bilgilerini göndermek ve para hesabına yatırılacaktır. Bu iletinin çok cömert göndericisi, maliyetlerini karşılamak için kazançların yalnızca %10'unu elinde tutacaktır. Bu e-postalardan veya mektuplardan birine, banka hesabınızla ilgili diğer herhangi bir bilgi talebini ele aldığınız gibi davranmalısınız: görmezden gelin.

Tüm bunları söyledikten sonra, İspanya'da ikamet etmeyen ama El Gordo'ya kafa yormaya kararlı biri için imkansız değil. Aslında yaşadıkları yer olmayan ülkelerde ikamet etmelerini sağlayan adresler ayarlayan web siteleri var.

Doğru web sitesini seçmek önemlidir, çünkü yapmazsanız, az önce bahsettiğimiz dolandırıcılıklardan birine cevap vermiş olabilirsiniz - ve aslında, yaptığınız tam olarak budur. Ancak doğru seçimi yaptığınızda, dürüstlüğü olan, paranızı sizin adınıza gerçekten yatıracak ve kazancınızı sizinle gerçekten paylaşacak bir organizasyonla uğraştığınızı göreceksiniz.

El Gordo nasıl oynanır?

Kısa cevap, biletinizi satın alın. Bunu yaptıktan sonra gerisi senin elinde değil. Piyango böyle çalışır. Her şeyden önce, biletler on parçaya ("decimos" denir) bölünmüştür ve bir parçadan tüm bilete kadar herhangi bir şeyi satın almayı seçebilirsiniz.

Sayılar, bu gelenek başladığında kamu görevlilerinin yetim çocuklarına ayrılmış olan San Ildefonso okulunun öğrencileri tarafından çizilir. Bir başka ilgili gelenek, kazananların ödül paralarının bir kısmını okula bağışlamasıydı. Çocuklar sayıları çizerken sonuçları söylerler. Tamamı televizyonda yayınlanıyor.

Çocuklar, ilkinde 00000 ile 99999 arasında 5 haneli benzersiz bir bilet numarası olan 100.000 küçük tahta top olan iki büyük küresel kafes kullanırken, diğerinde her biri bir ödülü temsil eden 1.807 küçük tahta top vardır. Euro ile yazılmıştır:

  • Birincilik ödülü için 1 top
  • İkinci ödül için 1 top
  • Üçüncülük ödülü için 1 top
  • Dördüncü ödüller için 2 top
  • Beşinci ödüller için 8 top
  • Küçük ödüller için 1.794 top

El Gordo'yu kazanma şansı nedir?

Genel olarak bir ödül kazanma olasılığı 1:6.5'te oldukça iyidir. Tabii buna 1800'e yakın küçük ödül de dahil; ancak büyük ödülü ve ikinci ve üçüncü ödülleri kazanma şansı 100.000'de 1'dir ve bu, dünyanın en büyük piyango çekilişlerinin çoğunda en büyük ödülü kazanma oranından çok daha iyidir.

Bu, dördüncü ödül için 50.000'de 1'e ve beşinci ödül için 12.500'de 1'e düşüyor. Bu oranların diğer pek çok çekilişten daha iyi olmasının nedeni, tüm bilet satışlarının %70'inin ödül şeklinde iade edilmesidir ve bu, uluslararası standartlara göre yüksek bir orandır.

El Gordo oynamak için ipuçları ve püf noktaları

Bir numaralı ipucu muhtemelen şöyle olmalıdır: İspanya'da yaşamıyorsanız oraya gidin. sıra biletinizi erken almak olabilir. Biletler Noel'den aylar önce satışa çıkıyor, satılacak sayı büyük ama sonsuz değil - bu bir çekiliş ve satışların duracağı bir nokta var - yani, eğer kazanmak istiyorsanız, olabilecek en kötü şey şudur: çok beklersiniz ve tüm biletler biter. Bütün bir bilet satın alın. Ve şu web sitelerinden birini bulmayı düşünün:

  • İspanya'da ikamet etmeseniz bile, İspanya'da ikamet ediyormuşsunuz gibi bilet almanıza izin verin; ve
  • El Gordo çalıştırın loto sendikası.

Sendikaya katılırsanız, kazancını paylaşacaksınız. Evet, en büyük ödülü kazanan tek biletin tamamını almış olsaydınız alacağınızdan daha azını alırsınız – ancak bunu kazanma ihtimaliniz çok daha yüksek olacaktır.

About the author
Evelyn Thompson
Evelyn ThompsonAreas of Expertise:
Piyango
About

Evelyn Thompson veya LottoRanker'da bilinen adıyla "Şanslı Evie", okuyuculara en iyi piyango stratejilerini sunmak için İngiliz analitik zihniyetini sayılara olan tutkuyla birleştiriyor. Londra'nın büyüleyici sokaklarından piyango verilerini inceleyerek oyuncuların bilinçli kararlar vermek için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olmalarını sağlıyor.

Send email
More posts by Evelyn Thompson