En iyi Austria Lotto Piyango 2023

Avusturyalılar bir dizi ulusal piyango ve Avrupa çapında Euromillions oynarlar, ancak açık ara en popüler ev piyangosu, Lotto 6/45 olarak bilinen Austria Lotto'dur. Adından da anlaşılacağı gibi, oyuncuların Çarşamba ve Pazar günleri haftada iki kez yapılan çekilişlerde 45 sayıdan 6'sını seçmesi gerekiyor ve sadece 1,2 Euro'ya mal oluyor.

Minimum 1.5 milyon Euro'luk, sınırsız sayıda devir yapılabilen jackpot'a sahiptir ve 2018'de ödenen en yüksek jackpot 14,9 milyon Euro'dur. Oyuncular ayrıca isterlerse 2 ikincil oyun ekleme seçeneğine de sahiptir.

En iyi Austria Lotto Piyango 2023
Avusturya Lotto Biletleri Nereden Alınır?
Avusturya Lotto Biletleri Nereden Alınır?

Avusturya Lotto Biletleri Nereden Alınır?

Avusturya piyango bileti nasıl alınır, Avusturya piyango biletleri şahsen, çevrimiçi veya mobil uygulama aracılığıyla satın alınabileceğinden basittir. 5.000'den fazla lisanslı piyango acentesi ile Avusturya'ya yayılmış, ülkedeki oyuncular, yakındaki bir perakendeciden kolayca Avusturya lotosu için nasıl bilet satın alacaklarını bilirler.

Alternatif olarak, Avusturyalılar win2day.at'te oynamak için kayıt olabilirler online piyango bileti satın al. Lotto 6/45, bir satın alma işleminden sonra elektronik bir makbuzun verileceği bir uygulama olarak da mevcuttur. Diğer ülkelerden oyuncular, üçüncü taraf bir web sitesi aracılığıyla Lotto 6/45'i çevrimiçi oynayabilirler.

Avusturya Lotto Biletleri Nereden Alınır?
Avusturya Loto Tarihi

Avusturya Loto Tarihi

Avusturya'da, ilk piyangonun 1751'deki Genova Piyangosu olmasıyla birlikte yüzyıllarca kumar geçmişi vardır. Piyangolar başlangıçta özel bir şirket tarafından yönetilirdi, ancak daha sonra hükümet tarafından devralındı. Piyangolar, yasal ve yasadışı statü arasında değişen diğer kumar türlerinin aksine, Avusturya'da her zaman yasal olan tek kumar türüdür.

Piyangolar her zaman yasal olmasına rağmen, 1986 yılına kadar Avusturya Kumar Yasası'nın (GspG) kabul edilmesiyle düzenlenmemiştir. Amaç, tüm piyangoların adil bir şekilde çalıştığından emin olmak için sektörü denetlemekti. Avusturya Piyango Toto Şirketi (daha sonra 1991'de Avusturya Piyango Şirketi olarak değiştirildi) kuruldu ve Avusturya'da piyango işletmek için yasal haklar verildi.

Lotto 6/45, 1986 yılında tamamı devlete ait bir şirket tarafından kurulan beş piyangodan biriydi. Loto 6/45 başlangıçta haftada bir oynanıyordu, ancak popülaritesi nedeniyle haftada iki kez oynanmaya başladı.

Oyunun formatı başından beri aynı kaldı. İlginç bir şekilde, 1990'da verilecek tek lisans Avusturya Piyango Şirketi'ne (Osterreichische Lotterien) verildi ve Avusturya piyangolarının işleyişini bu güne kadar bir devlet tekeli haline getirdi.

Avusturya Loto Tarihi
Avusturya Loto Yasal mı?

Avusturya Loto Yasal mı?

Piyangolar Avusturya'da her zaman yasal olmuştur ve 1986 tarihli Avusturya Kumar Yasası uyarınca devlet tarafından işletilen Avusturya Piyangoları tarafından düzenlenmektedir. Avusturya'daki oyuncuların Avusturya'da yasal olarak piyango oynamak için 18 yaşında veya daha fazla olması gerekir.

Ayrıca, tek lisanslı çevrimiçi Avusturya piyango sitesi win2day.at'te çevrimiçi loto oynamak için Avusturya'da bir banka hesabına sahip bir Avusturya vatandaşı olmanız gerekir. Avusturya dışındaki oyuncular, üçüncü taraf bir acente aracılığıyla çevrimiçi bir piyango bileti satın alarak yasal olarak oynayabilirler.

Avusturya Loto Yasal mı?
Avusturya Loto Nasıl Oynanır

Avusturya Loto Nasıl Oynanır

Loto 6/45, Avusturya'nın başkenti Viyana'da her hafta Çarşamba ve Pazar olmak üzere iki kez çekiliş yapılıyor. Oyuncular 1-45 sayı havuzundan 6 sayı seçerler.

İster fiziksel ister sanal bir biletle oynayın, oyunculara, oyuncuların seçtikleri sayıların kutularını işaretlemeleri gereken 1-45 numaralı bir ızgara sunulacak. Çekiliş günü, ekstra bir top bonus top olarak görev yapmak üzere tamburdan 6 top çekilecektir. Oyuncular ilk 6 sayının tümü ile eşleşirse, ikramiye kazanırlar.

Daha fazla kazanma fırsatı vermek için Joker ve Lotto Plus kutularını işaretleyerek bilete eklenebilecek iki ikincil oyun vardır. Lotto Plus, oyuncuların aynı 6 sayıyı başka bir çekilişte tekrar oynamasına izin verir, ancak bonus top çekiliyor.

Fazladan 0,50 Euro ve 150.000 Euro'ya kadar kazanma şansı için oyuncular, sayıların en az 3'ünü eşleştirdikleri takdirde bir ödül kazanacaklar. Joker oyunu için, loto biletinin 6 haneli seri numarası oyuncunun numaraları olarak işlev gördüğünden, oyuncuların herhangi bir sayı seçmesine gerek yoktur. Joker oyununu kazanmak için oyuncuların 6 sayının da doğru sırada olması gerekir.

Avusturya Loto Nasıl Oynanır
Avusturya Loto Kazanma Oranları Nelerdir?

Avusturya Loto Kazanma Oranları Nelerdir?

Oyuncular ister şahsen ister çevrimiçi bir piyango olarak Loto 6/45 oynasın, oranlar diğer ulusal piyangolara kıyasla çok uygundur. Bu piyangodaki 8 ödül seviyesinden birinde genel ödül kazanma olasılığı 12'de 1'dir.

Büyük ikramiyeyi kazanma ihtimali 8.145,060'ta 1'dir ve Euromilyonlar neredeyse 140 milyonda 1 oranıyla. Açıkçası, ikramiye Euromillions için çok daha yüksek ve biletler daha pahalı.

İkinci seviye ödül, 5/6 haneli bir toplam kazanmak için 5 topun ve 1.357.510'da 1'lik çok daha iyi oran için bonus topun eşleşmesini gerektirir. Ödül seviyesi düştükçe oranlar düşer. En düşük ödül kademesi, biletin fiyatını geri almak için bonus topun 16'da 1 oranla eşleşmesini gerektirir.

Avusturya Loto Kazanma Oranları Nelerdir?
Oyunu Kazanırsanız Ödeme Seçenekleri

Oyunu Kazanırsanız Ödeme Seçenekleri

Tüm ödüllerin, kazanan çekilişten sonraki 3 yıl içinde talep edilmesi gerekir, bu da onu bir ödül talep etmek için dünyadaki en uzun süre yapar. Ülkenin her yerinde bulunan lisanslı loto perakendecilerinden 1.000 Euro veya daha az kazanç talep edilebilir.

1.000 ile 80.000 Euro arasındaki kazançlar, kazananın ödemeyi almak için 4 hafta beklemeden önce bir talep formu doldurmasını gerektirecektir. 80.000 Euro'nun üzerindeki kazançların Viyana'daki Avusturya Piyangoları Müşteri Hizmetinden şahsen talep edilmesi gerekecektir. Tüm kazançlar, herhangi bir yıllık ödeme olmaksızın toplu ödemeler olarak ödenir.

Lotto 6/45, tüm kazançlar vergiden muaf olduğu için en iyi çevrimiçi piyangolardan biridir. Ancak, diğer ülkelerden oyuncular, bir ödül kazanırlarsa kendi ülkelerinde verginin ödenip ödenmeyeceğini kontrol etmelidir. Çevrimiçi oyuncular, tutara bağlı olarak çevrimiçi piyango hesaplarına veya doğrudan banka hesaplarına kazançlarını otomatik olarak alacak ve e-posta ile bilgilendirilecektir.

Oyunu Kazanırsanız Ödeme Seçenekleri
Avusturya Loto Oynamak için İpuçları ve Püf Noktaları

Avusturya Loto Oynamak için İpuçları ve Püf Noktaları

Çevrimiçi veya çevrimdışı tüm oyuncular, daha fazla bilet satın alarak, bir sendikanın parçası olarak oynayarak ve 2 ikincil oyunu oynayarak kazanma şanslarını artırabilir. Daha fazla bilet satın almak, bir oyuncuya daha fazla sayı kombinasyonu ile oynadığı için daha iyi kazanma şansı verir.

Sendika ile oynamak sendika üyelerinin, bireysel olarak oynadıklarından çok daha fazla bilet satın almalarına izin vererek, daha da iyi kazanma oranlarıyla sonuçlanır. 2 ikincil oyunu oynamak, daha fazla kazanma şansı verir ve yalnızca nispeten az miktarda ekstra para karşılığında.

Çevrimiçi oyuncular, bir kombo veya sistem bahsi koyarak kazanma şanslarını gerçekten artırabilir. Bu, normal 6 sayı yerine 12'ye kadar sayı seçmek anlamına gelir. Bu ekstra sayılar, 12 sayının tüm olası kombinasyonları oynanacağından daha fazla oyunla sonuçlanacaktır. Daha fazla oyun istatistiksel olarak daha fazla kazanma şansına eşittir, bu nedenle ekstra para buna değebilir.

Çevrimiçi oyuncular, çevrimiçi piyango sitelerine abonelik almaktan da yararlanabilir. Bu, oyuncunun belirli bir süre boyunca herhangi bir miktarda çekiliş yapmasına yardımcı olacak ve oyuncunun piyangoyu oynamayı unutmamasını sağlayacaktır.

Avusturya Loto Oynamak için İpuçları ve Püf Noktaları