Piyangoyu Kazandıktan Sonra Kaçınılması Gerekenler

Haberler

2022-07-05

Herkes milyonlarca dolarlık bir piyango ikramiyesi kazanmayı hayal eder. Lotoyu kazanan kişilerin hayatı sonsuza kadar alt üst olur. Kazananlar aniden çok zengin olurlar. Ancak dikkatli olunmazsa kısa sürede şanslı vuruşlarını kaybedebilirler. Bu nedenle, herhangi bir piyango kazananı birkaç basit hata yapmaktan kaçınmalıdır.

Piyangoyu Kazandıktan Sonra Kaçınılması Gerekenler

Bir kişi lotoyu kazanırsa, bu makale onlara ne yapmaması gerektiği konusunda rehberlik eder. Sıklıkla, oyunculara lotoyu kazanırlarsa ne yapacakları konusunda çok sayıda tavsiye sunulur. Bununla birlikte, nadiren spesifik uyarıcı ifadeler vardır. Kazananlar hedef haline gelebilir, diğerleri ise hemen düşman edinir. Ancak bazı insanlar kendilerinin en kötü düşmanları haline gelir.

Bilet İmzalamama

Bu, kazananlar tarafından yapılan en tipik hatalardan biridir. Heyecandan bunalıyorlar. Bir kişi imzalanmamış bir piyango biletini kaybederse felaket olabilir. Bir başkası bileti alıp talep edebilir. Bunun için savaşmak zor bir iş olacak.

Parayı Hemen Almak

Birkaç yıl sonra, çoğu piyango kazananı kendilerini tekrar başarısız buluyor. Oyuncular bir planı olmadan parayı asla peşin almamalıdır. ilk şey şu olmalı bir vergi uzmanından tavsiye alın ve saygın bir para yönetimi firmasında saygın bir finansal danışman. Bu uzmanlar, kazananın toplu ödeme ile yıllık ödemeler arasında karar vermesine yardımcı olacak.

Bir kişi, varlıkları tüm risklerden korumak için gerekli tüm araçlara sahip olmayabilir. Vergi ve varlık koruma stratejileri de oyuncular için çok önemlidir. Kazananların varlıkları, yetkin ve güvenilir personele sahip olmaları halinde daha iyi korunacaktır.

Ünlüler için Kıskançlık

Bazı ünlülerin kendilerini takip eden bir çevre veya film ekibinin olması pratik görünebilir. Benzer şekilde, kazananlar çok sayıda pahalı arabaya ve hatta özel jetlere sahip olmaya mecbur hissedebilirler. Bu, bir piyango kazananını çok hızlı bir şekilde iflas ettirebilir. Piyango kazananları, ünlülere ve atletik kıskançlığa direnmelidir.

Herhangi birinde kazanan oyuncular çevrimiçi loto web sitesi çoğu zaman bununla övünme dürtüsü hissedebilir. Bununla birlikte, övünmek, bir kişiyi çeşitli şekillerde tehlikeye atabilir. Kazanan için bir iyilik yapmış olan herkes, para ödülünü paylaşma hakkına sahip olduğunu hisseder. Kaçırmalarda daha da tehlikeli olabilir çünkü fidye ödenmesi gerekir ve bu durum bazı insanların öldürülmesiyle sonuçlanabilir. Hükümet izin verdiği sürece anonim kalmanız tavsiye edilir.

Vergi ödemekten kaçınmaya çalışmak bazı saf bireylere bile çekici gelebilir. Zengin olmak, bir kişinin daha iyi avukatlar tutmasına ve mahkemede kendilerini savunmasına olanak tanır. Ancak, yasalara pek saygı duymadan pervasız bir hayat yaşamak, bir insanı asla hapisten kurtaramaz. Bu nedenle, hiç kimse yasaların ve edep standartlarının kendileri için geçerli olmadığına inanmamalıdır.

Bir Yüksek Roller'e Dönüşmek

Oyuncular, mütevazi yaşamdan her hafta anında yüz binlerce dolar harcamaya geçmekten kaçınmalıdır. Oyuncular kendilerini mahkum etmemek için beklentilerini önceden değerlendirmelidir. Yüksek kazanç maliyetlidir ve kazançlar çabuk geçer.

Birçok kişisel otomobil veya ev satın almanız tavsiye edilmez. Ayrıca, arkadaş ve aile için her şeyi satın almaktan kaçınılmalıdır.

Büyük miktarda para alan piyango (ve muhakeme) kazananları ile ilgili yinelenen bir tema, arkadaşlarının ve ailelerinin onları sayısız iş fırsatı için zorlamaya başlamasıdır. Elbette, bazıları kulağa harika gelecek, ancak diğerleri kulağa çılgınca gelecek. Kazananlar, kendilerine sunulan herhangi bir kavramı destekleme konusunda dikkatli olmalıdır.

Bütçesiz Harcama

Herhangi bir piyango ödülü sınırlı bir miktar paradır. Oyuncular, önemli satın almalar yapmadan veya yaşam tarzlarını değiştirmeden önce sıkı bir bütçeye sahip olmalıdır.

Diğer kazananlar hayır kurumlarına bağış yapmayı seçebilir. Hayır kurumlarına ve dini kuruluşlara bağış yapmaya başlayacaklar. Ne yazık ki, gelecekte önemli krizler meydana gelebilir ve müdahale edecek kaynaklara sahip olunamayabilir.

Kazananlar ister toplu ödemeyi ister yıllık ödemeyi seçsinler, yakın veya uzun bir gelecekte asla borç içinde olmamalıdırlar. Vadesi geçmiş bir ipotek, otomatik ödemeler ve kişisel harcamalarla tekrar iflas etmek en kötü durumdur.

En son haberler

10 Şanslı Loto Oyuncusu Cumartesi Günkü Loto Çekilişinden Sonra Birinci Bölüm Ödül Havuzunu Paylaştı
2023-09-17

10 Şanslı Loto Oyuncusu Cumartesi Günkü Loto Çekilişinden Sonra Birinci Bölüm Ödül Havuzunu Paylaştı

Haberler