En iyi TattsLotto Piyango 2023

TattsLotto, Avustralya'nın ana haftalık piyango oyunudur, ancak ülkenin farklı yerlerinde farklı isimlerle anılır. Yeni Güney Galler, Güney Avustralya ve Batı Avustralya'da buna Saturday Lotto denir. Queensland'de Altın Loto olarak bilinir. Avrupa tarzı piyango oyunlarını kullanan Avustralya'daki ilk piyango olma özelliğini taşıyor. Çekilişler her cumartesi yapılır ve ana akım yayıncılardan daha küçük, yerel istasyonlara taşınmış olsalar da, ülke genelinde çeşitli TV istasyonlarında yayınlanır.

TattsLotto için bizzat bilet almak isteyenler yetkili satıcılardan birine gidebilirler. Bunlar, perakendecinin kabul edeceği ödeme yöntemine bağlı olarak nakit, banka kartı, kredi kartı veya yeni mobil ödeme uygulamalarından biri kullanılarak satın alınabilir. Alternatif, TattsLotto web sitesine kaydolmak ve çevrimiçi bilet satın almaktır.

En iyi TattsLotto Piyango 2023
TattsLotto için bilet nereden alınır
TattsLotto için bilet nereden alınır

TattsLotto için bilet nereden alınır

Piyango için çevrimiçi bilet satın almak, alıcıya nasıl ödeme yapılacağı konusunda daha fazla seçenek sunar. Oyuncular çevrimiçi hesaplarına banka havalesi, banka kartı veya kredi kartı ile para yatırabilirler. Oyuncular ayrıca BPAY sistemini veya PayPal'ı da kullanabilirler. Avustralya dışında ikamet edenler, bazı ödeme yöntemlerinin yalnızca Avustralya'da yaşayanlar için geçerli olduğunu bilmelidir Avustralya, ancak bazıları Yeni Zelanda sakinleri tarafından TattsLotto için bilet satın almak için kullanılabilir.

TattsLotto için bilet nereden alınır
TattsLotto'nun Tarihi

TattsLotto'nun Tarihi

TattsLotto, ilk çekilişin televizyonda yayınlandığı 1972'de hayata başlayan yeni bir piyango değil. Tatts Group'a aittir ve 2016 yılında 'The Lott' markasına taşınmıştır. Başlangıçta, Victoria eyaletinde hükümet tarafından, sağlık hizmetleri için ek fon sağlamak amacıyla oluşturuldu. Bu ilk çekilişte sunulan en büyük ödül 50.000 AUD idi. Yıllar geçtikçe ödüller arttı.

Takip eden yıllarda, piyango popülaritesi arttı ve daha önce bahsettiğimiz isimlerdeki farklılıklara rağmen diğer eyaletlere ve bölgelere yayıldı. Doğal olarak, çevrimiçi piyango versiyonu birkaç on yıl boyunca ortaya çıkmadı.

TattsLotto'nun Tarihi
TattsLotto yasal mı?

TattsLotto yasal mı?

Avustralya'da piyango oynamak yasaldır. Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı piyangoları yöneten düzenlemeler vardır. Tüm operatörlerin, faaliyet göstermek istedikleri eyalet veya bölge aracılığıyla verilmiş bir lisansa sahip olmaları gerekir. Bu, operatörün hem çevrimiçi hem de perakendeciler aracılığıyla bilet satmasına izin verir. TattsLotto ülke çapındaki oyuncular için mevcuttur, ancak piyango hizmetleri sunan başka operatörler de vardır. Kumar faaliyetlerini düzenleyen hem ulusal hem de eyalet yasaları vardır ve bunlar piyango hizmetlerini de kapsar.

Özel piyangolar bile, halka bilet satmalarına izin verilmeden önce faaliyet göstermek istedikleri eyaletlerden doğru lisansları almak zorundadır. Her eyalet, şirketlerin lisans almadan önce başvurması gereken farklı mevzuat ve kriterlere sahip olacaktır.

TattsLotto yasal mı?
TattsLotto nasıl oynanır

TattsLotto nasıl oynanır

Oyun, içinde 45 rakam bulunan bir varilden oluşmaktadır. Çekiliş, altı ana sayı ve iki ek sayı çekecektir. Oyuncunun 1 ile 45 arasında altı sayı seçmesi gerekir, ancak kendi sayılarını seçme veya piyango bilgisayarının onlar için rasgele altı sayı üretmesine izin verme seçeneğine sahiptir. Buna Hızlı Seçim girişi denir. Oyuncular ayrıca TattsLotto'yu 12, 18, 24, 36 oyun ve benzeri bloklarda oynama seçeneğine de sahiptir.

TattsLotto'da kazançlar için altı 'bölüm' vardır. Bölüm 1, oyuncunun altı doğru sayıyı doğru tahmin ettiği yerdir. Bu, 1 ile 20 milyon Avustralya doları arasında herhangi bir ödeme yapabilir. Ancak, bazı 'megadraw'lar 30 milyon Avustralya doları veya daha fazla ikramiye teklif etti.

TattsLotto nasıl oynanır
TattsLotto kazanma şansı nedir?

TattsLotto kazanma şansı nedir?

TattsLotto'da ödül kazanma ihtimali çok değişkendir. Altı ana sayının tümünün doğru olma birinci bölme oranı 8,145.060:1'dir. İkinci bölümde, oyuncunun ana beraberlik sayılarından beşini ve ek sayılardan bir veya ikisini doğru alması gerekecektir. Bu seviyede bir ödül oranı 678.755:1'dir. Üçüncü bölüm, ana çekilişteki sayıların beşini doğru tahmin etmeyi gerektirir. Bunu doğru yapma olasılığı 36.689:1.

Oyuncunun ana çekilişte görünen sayılardan dördünü doğru tahmin etmesi gereken dördüncü bölüm ödülü 733:1 oranlıdır. Ana sayılardan üç doğru sayı ve ek sayılardan bir veya ikisinden oluşan beşinci bölüm ödülü 297:1 oranlıdır. Altıncı bölüm ödülü, ana çekilişten 3 sayı için verilir ve oran 45:1'dir.

TattsLotto kazanma şansı nedir?
TattsLotto'yu kazanırsanız ödeme seçenekleri

TattsLotto'yu kazanırsanız ödeme seçenekleri

Online bilet satın alanların ödülleri online hesaplarına yatırılacaktır. Büyük ödüllerin hesaba yatırılması iki hafta sürebilir. Küçük ödüllerin tümü, çekilişin yapıldığı gün hesaba yatırılır. Oyuncu daha sonra parayı banka hesabına çekebilir.

Bir oyuncu bir mağazadan şahsen bir bilet satın aldıysa, mağazadaki ödüllerin bir kısmını talep edebilir. Bu, oyuncunun bulunduğu bölgeye göre değişecektir. Bazı eyaletlerde, perakendeci tarafından 5000$'a kadar bir ödül ödenebilir. Daha büyük ödüller için, kazananın ödülü posta yoluyla alması veya operatörün ofislerinden birine şahsen gitmesi gerekecektir. Satıcı, oyuncunun yanlarında götürmesi için bir talep formu sağlayabilir. İşte liste en popüler ödeme seçenekleri TattsLotto oynarken.

Merkez ofis aracılığıyla ödül talep etme

Oyuncular, şahsen gideceklerse, ofislerin genellikle hafta içi sadece 8.30'dan 16.30'a kadar açık olduğunu bilmelidir. Posta yoluyla talepte bulunuyorlarsa, formun doldurulması ve orijinal kazanan biletle birlikte gönderilmesi gerekecektir. bu çevrimiçi piyango operatörleri Bunun izlenebilmesi için kayıtlı teslimatla gönderilmesini tavsiye ederiz.

TattsLotto'yu kazanırsanız ödeme seçenekleri
TattsLotto oynamak için ipuçları ve püf noktaları

TattsLotto oynamak için ipuçları ve püf noktaları

Bu nitelikteki tüm piyangolarda olduğu gibi, bu bir şans oyunudur. Altı sayının herhangi bir kombinasyonunun çekilme olasılığı, diğer kombinasyonlarla aynıdır. Bu, bir oyuncunun hangi kombinasyonu seçtiğinin gerçekten önemli olmadığı anlamına gelir, herhangi bir bölümde ödül alma şansı aynı kalır. Bazı stratejistler, bir süredir görünmeyen sayıları seçebilmeniz için çizilen sayılara dikkat etmenizi önerir. Ancak, yine de tamamen şans doğru sayıları seç.

Bazı oyuncular her çekiliş için aynı numaralara sadık kalırken, diğerleri her seferinde farklı numaralar seçecektir. Bu stratejilerin her ikisi de aynı kazanma şansını sunar, ancak iyi bir sayı seçimine sahip olduklarından emin olmak isteyen bir oyuncunun yapabileceği birkaç şey vardır.

İlk şey, herhangi bir sayı kalıbından kaçınmaktır. Tüm tek veya tüm çiftleri seçmekten kaçının. Yalnızca düşük veya yüksek bölümlerden gelen numaralardan kaçının. Rastgele bir çekilişte, çıkan sayılar tam olarak bu olacaktır - rastgele.

TattsLotto oynamak için ipuçları ve püf noktaları