En iyi Powerball Piyango 2023

Bugün en büyük piyangolardan biri, eskiden Lotto America olarak bilinen Powerball'dur. Piyango, Çok Devletli Piyango Derneği (MUSL) adı verilen tek bir çatı altında çalışan birkaç ABD şirketi ve lobiciden oluşan kar amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından yürütülmektedir. Powerball, ABD'de 45 eyalette ve Columbia Bölgesi, ABD Virjin Adaları ve Porto Riko'da mevcuttur.

Bu çevrimiçi piyango Amerika Birleşik Devletleri merkezli olsa da, ülke dışından oyuncular katılabilir. Ancak, biletlerini Powerball bilet satış yetki alanlarından herhangi birinde fiziksel olarak satın almaları gerekir.

En iyi Powerball Piyango 2023
Powerball biletleri nereden alınır?
Powerball biletleri nereden alınır?

Powerball biletleri nereden alınır?

45 eyalette, District of Columbia, ABD Virgin Adaları ve Porto Riko'da oyuncular Powerball biletlerini benzin istasyonlarından, marketlerden veya marketlerden satın alabilirler. Kayıt için, Powerball piyango biletleri Alaska, Hawaii, Mississippi, Nevada, Utah ve Alabama'da satılmamaktadır.

Online piyango bileti nasıl alınır

Powerball piyango biletleri çevrimiçi olarak da satın alınabilir. Ancak oyuncuların oyunlarını satın alabilecekleri yalnızca birkaç eyalette var piyango oyunu biletleri çevrimiçiGeorgia, Illinois, Kentucky, Michigan, New Hampshire, Kuzey Karolina, Kuzey Dakota ve Pennsylvania'dır.

Kayıt için, yukarıda belirtilen eyaletlerde Powerball biletlerinin yasal olarak satıldığı belirli siteler var. Bu siteler ya devlet piyango şirketi ya da hükümet tarafından yönetilmektedir. Üçüncü taraf sitelerden bilet satın alan oyuncular kazançlarını kaybetme riskiyle karşı karşıyadır.

Powerball biletleri nereden alınır?
Powerball'un Tarihi

Powerball'un Tarihi

Powerball'un tarihi, Lotto America olarak bilindiği 1988 yılına kadar uzanır. Ama sonra, 1992'de Powerball olarak yeniden markalandı. İlk Powerball çekilişi 22 Nisan 1992'de yapıldı.

Powerball piyasaya sürüldüğünde, kazanan sayıları çekmek için iki davul kullanmaya başladı, bu loto modeli başkaları tarafından da benimsendi popüler çevrimiçi piyangolar Mega Millions, Avustralya'nın Powerball'ı, İngiltere'nin Thunderball'ı, EuroMillions ve Eurojackpot dahil.

En büyük Powerball kazananları

Yıllar boyunca, birçok Powerball kazananı oldu. 2021 itibariyle, en büyük Powerball kazananı, Mart 2019'da şaşırtıcı bir şekilde 768,4 milyon dolar kazanan 18 yaşındaki Wisconsin'li Manuel Franco'dur. Bununla birlikte, en büyük Powerball ödülü 1.586 milyar dolar olarak kaldı, ancak Florida'dan üç kazanan arasında paylaştırıldı. Kaliforniya ve Tennessee.

Powerball'un Tarihi
Powerball yasal mı?

Powerball yasal mı?

Powerball, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki çoğu eyalette yasaldır. Ancak daha önce de belirtildiği gibi, bazı eyaletler genel olarak Powerball ve piyangoları yasaklar. Alaska, Hawaii, Mississippi, Nevada, Utah ve Alabama gibi ülkeler bu piyangoyu yasaklıyor. Ancak bu eyaletlerin sakinleri, fiziksel olarak oyuna izin veren eyaletlerde bulundukları sürece Powerball biletleri satın alabilirler.

Powerball yaş sınırları

Birçok ABD eyaletinden ve ABD dışından oyuncular bu çekilişe katılmaya uygun olsa da, kendi yetki alanlarındaki yasal yaşı karşılamaları gerekir. Örneğin, çoğu ABD eyaletinde, oyuncuların Powerball'u çevrimiçi veya çevrimdışı oynayabilmeleri için 18 yaşından büyük olmaları gerekir.

Powerball yasal mı?
Powerball Vergileri

Powerball Vergileri

Yargı yetkisi ve yaş gereksinimlerinin yanı sıra, oyuncular vergi rejiminin farkında olmalıdır. Powerball ve diğer piyangolar hem federal hem de belki eyalet vergilerine tabidir.

Powerball Federal Vergileri

2021 itibariyle, Powerball kazananları İç Gelir Servisi'ne (IRS) %25 ödeme yapar. Bu, 5.000 $ üzerindeki tüm kazançlar için geçerlidir.

Powerball Eyalet Vergileri

Devlet vergileri söz konusu olduğunda, devletin vergilendirme yasalarına bağlı olarak değişirler. Pennsylvania, California, New Hampshire, Delaware, Florida, Güney Dakota, Washington, Tennessee, Texas ve Wyoming gibi bazı eyaletler piyangoları vergilendirmez. Bununla birlikte, Maryland ve Washington DC'nin beğenileri eyalet vergilerinde %9'a yakındır.

Amerika Birleşik Devletleri dışından kazananlar için, %30 sabit oran ücreti vardır.

Powerball Vergileri
Powerball çevrimiçi nasıl oynanır?

Powerball çevrimiçi nasıl oynanır?

US Powerball, oynamak için en erişilebilir piyangolar arasındadır. Temel olarak, Powerball kazanan numaralar iki davuldan çekilir. Birinci tambur birden 69'a kadar numaralandırılmış beyaz toplara (WB) sahipken, ikinci tamburda birden 26'ya kadar numaralandırılmış, güç topları (PB) olarak da bilinen kırmızı toplar bulunur.

Oyuna girmek için, bir oyuncunun önce her biri 2 $ olan bir bilet satın alması gerekir. Sonraki adım, ilk tamburdan beş beyaz top numarası ve ikinci tamburdan bir kırmızı top numarası almaktır. Numaraları kendileri seçmek istemeyenler, her iki tamburdaki numaraların da otomatik olarak seçildiği otomatik seçim (hızlı seçim) seçeneğine gidebilirler.

Powerball büyük ödülünü kazanmak için, oyuncular ilk tamburdaki beş sayıyı ve ikinci tamburdaki sayıyı doğru tahmin etmelidir. Ancak oyuncular büyük ödülü kaçırsalar bile bu piyangoyu kazanmanın başka yolları da var.

Unutmayın powerball sonuçlarını kontrol et bu oyunu oynadıktan sonra.

Powerball Güç Oyunu Nedir?

2021'de Powerball, Power Play adlı başka bir heyecan verici özellik ekledi. Yeni başlayanlar için bu, ödül 50.000$ olduğunda kazançları beş kata kadar ve ödül 150.000$'ın altında olduğunda 10 kata kadar artıran bir jetondur. Bir Power Play'i etkinleştirmenin ekstra maliyeti 1 ABD dolarıdır. Kayıt için, Power Play, California hariç Powerball biletlerinin satıldığı tüm eyaletlerde ve yargı bölgelerinde mevcuttur.

Powerball çevrimiçi nasıl oynanır?
Powerball kazanma şansı nedir?

Powerball kazanma şansı nedir?

Bir Powerball bileti satın alan herkesin en büyük ödülü ya da en azından diğer düşük ödüllerden herhangi birini kapma umudu vardır. Ama şimdi, Powerball'u kazanma şansı çok düşük olduğu için bu çok zor bir başarı.

Aşağıda Powerball ödüllerinden bazıları, onları nasıl kazanacağınız ve oranlar yer almaktadır.

  • Büyük Ödül $40 milyon+ (5WB + PB): Oranlar 292.201,338'de bir
  • 1.000.000$ (5WB): Oranlar 11.688.053'te bir
  • 50.000$ (4WB + PB): Oranlar 913.129'da bir
  • 100$ (4WB): Oranlar 36.525'te bir
  • 100$ (3WB + PB): Oranlar 14.494'te bir
  • $7 (3WB): Oranlar 580'de bir
  • $7 (2WB + PB): 701'de bir oran
  • $4 (1WB + PB): 92'de bir oran
  • $4 (0WB+ PB): Oranlar 38'de bir
Powerball kazanma şansı nedir?
Powerball ödeme seçenekleri

Powerball ödeme seçenekleri

Ödeme seçenekleri söz konusu olduğunda, mevcut iki yöntem vardır.

600 doların altındaki kazananlar, biletlerini aldıkları eyaletteki bir piyango satıcısından paralarını talep edebilirler. İkramiye kazananlara gelince, ikramiyelerini iki taksitte ödedikleri bir toplu ödeme veya 30 yılı aşkın bir sürede ödedikleri taksitler halinde talep edebilirler.

Götürü ödemeler daha yüksek vergileri çeker ve toplam tutar daha düşüktür, yıllık ödemelerde vergi toplamı daha düşüktür ve her taksit %5 daha yüksektir.

Powerball Beraberlikleri

ABD Powerball çekilişi haftada üç kez yapılır: Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi 22:59 ET.

Powerball ödeme seçenekleri
Powerball oynamak için ipuçları ve püf noktaları

Powerball oynamak için ipuçları ve püf noktaları

Yukarıda tartışılan Powerball oranlarından, Powerball büyük ödülüne ulaşmanın veya başka bir ödül kazanmanın tırmanmak için bir dağ olduğu açıktır. Bunun nedeni, piyango oranları çok inceler. Ancak bu, bu oyunu kazanmanın imkansız olduğu anlamına gelmez. Tamamen bir şans oyunu olsa da, bazı stratejiler oyuncuların kazanma şanslarını artırmalarına yardımcı olabilir.

Kazanma şansını artırmak için ilk önemli ipucu, elbette farklı Powerball numaralarıyla daha fazla bilet satın almaktır. Bir oyuncu biletlere çok para harcamak zorunda kalsa da, büyük ödüllerden herhangi birini alırsa buna değebilir.

Başka bir profesyonel ipucu, standart Powerball kazanan sayılara odaklanmaktır. Tüm sayıların çekilme şansı varken, bazıları tekrar tekrar çekildi.

Piyango havuzlarına katılmak da Powerball kazanmak için başka bir stratejidir. Aile, arkadaş veya meslektaş olarak oynarken, havuz üyelerinden birinin büyük ikramiyeyi vurma olasılığı yüksektir. Ancak eksiklik, para ödülünün paylaşılması gerekmesidir.

Powerball oynamak için ipuçları ve püf noktaları
toparlamak

toparlamak

Piyangoyu çevrimiçi nasıl oynayacağınızla ilgili bu kılavuzun sonu budur. Powerball piyangosunu kazanmak imkansız gibi görünse de, çevrimiçi bir piyango bileti alarak denemeye değer. Ancak, sorumlu kumar her zaman bir öncelik olarak kalmalıdır.

toparlamak

En son haberler

10 Şanslı Loto Oyuncusu Cumartesi Günkü Loto Çekilişinden Sonra Birinci Bölüm Ödül Havuzunu Paylaştı
2023-09-17

10 Şanslı Loto Oyuncusu Cumartesi Günkü Loto Çekilişinden Sonra Birinci Bölüm Ödül Havuzunu Paylaştı

Kumar şansının ne olduğunu tanımlamakta zorlanıyor musunuz? 9 Eylül 2023 Cumartesi Loto'nun 4397 numaralı çekilişi on yeni milyoner kazandırdı. En şaşırtıcı kısım ise yeni milyonerlerden beşinin Avustralya'nın Yeni Güney Galler eyaletinden olması.

Mega Millions Büyük İkramiyesi 25 Temmuz'da Kazanan Olmadan 910 Milyon Dolara Ulaştı
2023-07-28

Mega Millions Büyük İkramiyesi 25 Temmuz'da Kazanan Olmadan 910 Milyon Dolara Ulaştı

Mega Millions, Amerika Birleşik Devletleri'nde en çok oynanan piyango ikramiye oyunlarından biridir ve birkaç günde bir anında milyonerler yaratır. Bu sefer, piyango oyunu, Salı gecesi (25 Temmuz) hiçbir ikramiye kazananı kaydetmedikten sonra en yeni milyarderini yaratma yolunda gibi görünüyor. Beklenen Mega Millions büyük ikramiyesi, 28 Temmuz Cuma günü saat 23:00 ET'de yapılacak yüksek bahisli çekilişin önünde şu anda 910 milyon $ seviyesinde.

19 Temmuz Çarşamba Gecesi Powerball Çekilişinden 1,08 Milyar Dolar Ödendi
2023-07-23

19 Temmuz Çarşamba Gecesi Powerball Çekilişinden 1,08 Milyar Dolar Ödendi

Amerika Birleşik Devletleri'nde popüler bir piyango oyunu olan Powerball, adı açıklanmayan bir oyuncunun 1.08 milyar dolar kazanmasının ardından tarihi bir galibiyete daha imza attı. Bu galibiyet, 19 Temmuz 2023 Çarşamba günü yapılan ve kazanan sayıların 7, 10, 11, 13, 24 ve Powerball 24 olduğu bir çekilişin ardından geldi.

Powerball İkramiyesi Pazartesiden Sonra 900 Milyon Dolara Çıktı Kazanan Çekilişi Yok
2023-07-17

Powerball İkramiyesi Pazartesiden Sonra 900 Milyon Dolara Çıktı Kazanan Çekilişi Yok

Powerball Jackpot, 1992'de ABD'de piyasaya sürüldüğünden beri anında milyonerler yarattı. Pazartesi günkü çekilişin kazanan olmadan sona ermesinin ardından oyun şu anda başka bir tarihi galibiyet yaratma yolunda ilerliyor. Bunu takiben, Powerball ödülü tahmini 900 milyon dolara yükseldi.