En iyi Lotto 6/49 Piyango 2023

Lotto 6/49, Kanada'daki 3 ulusal piyango oyunundan biridir. İller arasıdır ve İller Arası Piyango Şirketi tarafından tescil edilmiştir. İlk tanıtıldığında, Kanada'da piyangoda bir devrim başlattı; oyuncunun istediği sayıları seçmesine izin verdiği için, önceden basılmış piyango biletleri yavaş yavaş kaybolmaya başladı.

Olimpik Piyango, Loto Canada ve Superloto gibi önceki ulusal oyunlar artık mevcut değil çünkü konseptleri nüfusa daha az çekici geliyordu.

En iyi Lotto 6/49 Piyango 2023
Lotto 6/49 için bilet nereden alınır?

ILC'nin 5 bölgesel alt grubu vardır: Atlantic Lottery Corporation, British Columbia Lottery Corporation, Ontario Lottery and Gaming Corporation, Loto-Québec ve Western Canada Lottery Corporation. Loto 6/49 kurallarının bazı ayrıntılarıyla ilgili olarak bu bölgeler arasında birkaç farklılık vardır.

Ortalama olarak, Loto 6/49 ikramiye kazananı yaklaşık 8.8M$ kazanır. Her çekilişte sadece bir kazanan yoktur; Lotto 6/49 oynarken kazanmanın yaklaşık 8 farklı yolu olduğundan sınırsız sayıda kazanan vardır.

Section icon
Lotto 6/49 için bilet nereden alınır?

Lotto 6/49 için bilet nereden alınır?

Lotto 6/49 biletlerini resmi bölgesel web sitelerinde, farklı bölgesel mobil uygulamalarda ve ayrıca bir ILC bilgisayarı olan fiziksel bir perakendecide çevrimiçi olarak satın almak mümkündür. Bunlara bakkallar, marketler ve eczaneler ile diğer yerler dahildir. Loto 6/49 çok popüler bir piyangodur ve bu nedenle bulunması çok kolaydır.

Lotto 6/49 için bilet nereden alınır?
Loto Tarihi 6/49

Loto Tarihi 6/49

12 Haziran 1982'de tanıtılan Lotto 6/49, oyuncunun istediği rakamları seçmesine izin veren ilk ulusal Kanada piyango oyunudur. Tanıtıldığında, oyuncu katılım başına 1 dolar ödedi. İkramiyeyi artırmak için katılım maliyeti 2004'te 2$'a, 2013'te ise 3$'a yükseltildi.

Günümüzde, jackpotta kazanılabilecek minimum para miktarı vardır: 5M$. Her hafta 2 çizim var. Jackpotun her çekilişte kazanılacağı garanti edilmez. Talep edilmezse, bir sonraki çekilişin satışları 5M$'a eklenir ve bu şekilde devam eder. Ayrıca her çekilişte verilmesi garanti edilen 1M$'lık bir ödül var.

Yıllar boyunca, bir Lotto 6/49 oyuncusu tarafından kazanılan en büyük ikramiye 2015 yılında bir Ontarian şehrindeydi. Jackpot kazananı, o zamandan beri bir daha ulaşılamayan bir miktar olan 64M$'ı ele geçirdi. Ortalama olarak, bir oyuncu talep ettiğinde ikramiye 8.8M$ civarındadır.

Loto Tarihi 6/49
Loto 6/49 yasal mı?

Loto 6/49 yasal mı?

Evet, Loto 6/49 yasaldır. Resmi bir kuruluş olan Interprovincial Lottery Corporation ve farklı bölgesel kuruluşlar tarafından yasalaştırılır. Lotto 6/49 satışlarından elde edilen gelirler illerin satışlarına orantılı olarak dağıtılır. Diğer tüm piyango türlerinde olduğu gibi, katılmak için yetişkin olmanız gerekir. Kanada'da yasal yaş, eyalete bağlı olarak 18 veya 19'dur.

Loto 6/49 yasal mı?
Loto 6/49 nasıl oynanır

Loto 6/49 nasıl oynanır

  • Loto 6/49'u anlamak kolaydır. Adından da anlaşılacağı gibi, Lotto 6/49, oyuncuyu jackpot için uygun kılan 1 ile 49 arasında 6 basamaktan oluşan bir seçimdir. Buna normal seçim denir. Normal seçimin rakamları oyuncu tarafından veya piyango bilgisayarı tarafından rastgele seçilebilir.

  • Biletlerden birinde olması garanti edilen 10 basamaklı bir sayı olan 1M$'lık garantili lot için de bir seçim var. Garanti edilen lotun numarası, her seferinde yalnızca bir kazanan olmasını sağlamak için piyango bilgisayarı tarafından her zaman rastgele seçilir.

  • Kazanmak için, oyuncunun normal seçim için rastgele çekilenlerle veya garanti edilen lotun tam sayısıyla eşleşen iki veya daha fazla basamağa sahip olması gerekir.

  • Lotto 6/49, değişken bir jackpot piyango oyunudur. Bu, ikramiye rakamlarının bir oyuncuya verilmemiş olabileceği anlamına gelir. Kazanılmazsa, kazanılana kadar para büyür.

  • Çarşamba ve Cumartesi olmak üzere haftada iki çekiliş var. Her seferinde, çizilen 7 normal seçim basamağı vardır. İlk 6 sayı kazanan numaralardır ve sonuncusu bir bonus numarasıdır. Büyük ikramiyeyi kazanmak için rakamlarınızın ilk 6 rakamla eşleşmesi gerekir, ancak sıra önemli değildir. Ortalama olarak, ikramiyenin 8.8M$ olduğu tahmin edilmektedir.

  • Her çekilişte garantili lot numarası da çekilir. Biletinde aynı numaraya sahip olan oyuncuya 1 M$ veren 10 haneli benzersiz bir sayıdır.

  • Daha küçük lotları kazanmanın 6 yolu daha vardır: 5 haneli eşleştirme (ortalama 2.000$ civarında), 4 haneli eşleştirme (ortalama 80$ civarında), 3 haneli eşleştirme (10$) ve 2 haneli eşleştirme (ücretsiz bilet). Bonus numarası, kazanmanın son 2 yolu için hesaba katılır. Bir oyuncunun eşleşen 2 rakamı artı bonus numarası varsa, 5 dolar kazanır. 5 basamaklı eşleşme artı bonus numarası varsa, oyuncu ortalama olarak yaklaşık 111.000 $ kazanır.

Loto 6/49 nasıl oynanır
Loto 6/49 kazanma şansı nedir?

Loto 6/49 kazanma şansı nedir?

Lotto 6/49 kazanma oranları oyuncu sayısına göre değişir. Genel olarak, Loto 6/49 oynarken herhangi bir şekilde kazanma olasılığı 1/6,6 civarındadır. Büyük ikramiyeyi kazanma ihtimali 1/14 000 000 civarındadır. Kazanılması en kolay ödül bedava bilet, en zoru ise büyük ikramiyedir. Garantili lotu kazanmak için katılım sayısı 1'dir.

Loto 6/49 kazanma şansı nedir?
Kazanırsanız ödeme seçenekleri

Kazanırsanız ödeme seçenekleri

Oyuncu 600 dolardan daha az kazanırsa, bir ILC bilgisayarı olan fiziksel bir perakendeci parayı verebilir. Oyuncular dikkatli olmalıdır, çünkü bir bilet perakendeci tarafından onaylandığında, parayı yalnızca onlar veya ILC verebilir. Perakendecinin yeterli parası yoksa, kazananın parasını ILC'den almadan önce 6 haftaya kadar beklemesi gerekecektir.

Oyuncu 600 dolardan fazla kazanırsa, parayı almak için 3 seçenek vardır. Kazanan biletini postayla gönderebilir, talep merkezine getirebilir veya bir kumarhaneye getirebilir. Postada, kazananın parayı alması 6 hafta kadar sürebilir. Oyuncu 1000 dolardan fazla kazandıysa, doldurulması ve kazanan biletle birlikte gönderilmesi veya getirilmesi gereken bazı belgeler vardır.

Bilet çevrimiçi olarak veya uygulamalardan birinden satın alındıysa ve kazanılan para miktarı 25.000 dolardan azsa, kazananın hesabına yatırılacaktır. Para miktarı 25.000 ABD Dolarını aşarsa, ILC ödeme yöntemlerini açıklamak için doğrudan kazananla iletişime geçecektir.

Kazanırsanız ödeme seçenekleri
Loto 6/4 oynamak için ipuçları ve püf noktaları

Loto 6/4 oynamak için ipuçları ve püf noktaları

Lotto 6/49 biletlerini grup olarak satın alıp parayı katılımcılar arasında paylaşmak mümkündür. Çevrimiçi grupların yanı sıra bir grup formülü ve bir grup sözleşmesi vardır. Çevrimiçi, 2 ila 100 katılımcı olabilir! Formül 2 ila 20 katılımcı arasındadır ve kongre 20'den fazla katılımcı içindir.

Her bölgenin 1$'a mal olan ve Lotto 6/49 biletiyle birleştirilebilen bir eklenti oyunu vardır. Bu oyunun bölgeye göre 3 farklı adı vardır: Tag, Extra veya Encore. Lotto 6/49 biletine BC'de 4 hane, Atlantik bölgesinde 6 hane veya başka bir yerde 7 hane eklenir.

4 basamaktan 4'ü eşleşirse, ikramiye 500.000 ABD Dolarıdır. 6 haneden 6'sı eşleşirse, ikramiye 100.000 $'dır ve 7 haneden 7'si eşleşirse, ikramiye 250.000 $ (Batı bölgesinde) veya 1 M $'dır (Ontario ve Québec'te). Daha az eşleşen numara için başka küçük fiyatlar var.

Ana Loto 6/49 çekilişine ek olarak, bölgesel çekilişler de vardır: Québec 49, Atlantic 49, BC 49, Ontario 6/49 ve Western 49. Bu çekilişler Lotto 6/49 çekilişleri ile aynı anda gerçekleşir ve teklif karşılaştırılabilir ödül. Bu yerel çizimler, oyuncuya bir Lotto 6/49 bileti satın alma, bölgesel bir bilet satın alma veya tek bir bilette aynı numaralarla oynama arasında seçim yapma imkanı verir.

Loto 6/4 oynamak için ipuçları ve püf noktaları