En iyi Italy Lotto Piyango 2023

Italy Lotto, İtalya'da uzun süredir devam eden bir piyango oyunudur. Sonuçlar, her çarktan beş numara çekilen on bölgesel çekiliş ve bir ulusal çekilişi içeriyor. Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri, online piyango bileti 20:00 ile 20:30 CET arasında çekilir. Loto, oyunculara birden fazla kazanma şansı veren benzersiz bir formata sahip, İtalya'nın en popüler milli piyango oyunudur. Italy Lotto'yu çevrimiçi oynamak, biri milli piyango çarkından ve diğer on tanesi çeşitli İtalyan şehirlerinden sonra adlandırılan çarklardan olmak üzere 11 set sayının seçimini gerektirir.

Oyuncular, belirli çarklardan belirli sayıları seçme veya rastgele çarklardan rastgele sayılar seçme seçeneğine sahiptir. İtalya Lotto çevrimiçi oynarken, tam sayının yanı sıra seçilen sayıdan hemen önceki veya sonraki sayılar çekilirse oyuncular ödül kazanır; örneğin, 9 sayısı seçilirse, 8, 9 veya 10 sayıları çekilirse oyuncular kazanır.

En iyi Italy Lotto Piyango 2023
İtalya Loto Piyango Biletleri Nereden Alınır
İtalya Loto Piyango Biletleri Nereden Alınır

İtalya Loto Piyango Biletleri Nereden Alınır

SuperEnalotto bileti satın almak aslında oldukça basittir. Bir oyuncunun yapması gereken tek şey, çevrimiçi piyango web sitesi. Satın alınacak bilet sayısına ve tercih edilen çekiliş sayısına karar verirler. Oyuncular, Ideal gibi ödeme yöntemlerini kullanarak piyango biletlerini çevrimiçi olarak satın alabilirler.

Online piyango bileti satın almanın faydalarından biri de online piyango ödülünün anında transfer edilmesidir. Oyuncular kazandıklarında bile bilgilendirilir. İnternetin bir sonucu olarak, artık ödüllerinin tadını çıkarmak için beklemek zorunda değiller.

İtalya Loto Piyango Biletleri Nereden Alınır
İtalya Piyango Tarihi

İtalya Piyango Tarihi

Loto'nun kökenleri, Cenova'da 16. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Her zaman olayların sonuçları üzerine bahis oynama alışkanlığı olmuştur ve İtalya'da loto oyunları. İnsanlar, 120 asilzadeden rastgele seçilen belirli bir şehrin yetkililerinden beşinin sonuçlarına bahse girerdi. Bu sayı sonunda 90'a indirildi. Piyango, isimlerden ziyade sayıların kullanılmasıyla daha yapılandırılmış hale geldi.

Bu 90 sayı biçimi, ülke genelinde hızla popüler oldu. O zamanlar, yargı yetkileri, Milano Dükalığı ve Napoli Krallığı da dahil olmak üzere çeşitli bölgelerin altına düştü. Bu yerel loto geleneklerinin en ünlüsü Napoliten Smorfia'dır.

İtalya Piyangosu ilk olarak 27 Eylül 1863'te devletin resmi bütçesine dahil edildi ve Ocak 1864'te Kraliyet Fermanı ile beş ek şehir çekilişini içerecek şekilde genişletildi. 1871'de Roma çarkı eklendiğinde, her cumartesi çekilişler yapıldı ve 1874'te Bari çarkı eklendi. 1939'da Cagliari çarkı ve Cenova çarkı oyunun bir parçası oldu ve bugün hala kullanımda olan 10 şehir çarkını tamamladı.

Modern çağ

12 Mart 1997'de başka bir haftalık çekiliş eklendi. Bir yıl sonra bazı daha önemli değişiklikler yapıldı. Roma'da çekilişi yapılan Ulusal Çark ilk olarak 4 Mayıs 2005'te gerçekleşti. Bir ay sonra, mevcut haftada üç çekilişi kabul etti. Son Çarşamba çekilişi 15 Haziran 2005'te gerçekleşti. Çekilişler Salı, Perşembe ve 21 Haziran 2005 Salı gününden itibaren Cumartesi günleri son tura taşındı.

İtalya Loto Piyango Yasal mı?

Bahsin yasal olup olmadığı konusunda uzun bir tartışma vardı, ancak 1734'te Venedik, piyango oyunu tamamen düzenlenmiş ve hükümet tarafından onaylanmıştır. Başlangıçta, çekiliş 1807'de iki haftada bir yapılmadan önce yılda sadece iki veya üç kez yapıldı. O zamandan beri, İtalya'nın Loto piyangosu yasal oldu.

İtalya Piyango Tarihi
İtalya Loto Piyango Nasıl Oynanır

İtalya Loto Piyango Nasıl Oynanır

İtalyan Süper İkramiye çevrimiçi piyango biletini oynamak için, oyuncular önce bir ile doksan arasında bir havuzdan altı sayı seçmelidir. Bu oyunu oynamanın üç yolu vardır. Bir oyuncu Hızlı Oynatma özelliğini kullandığında, rastgele sayılar üretilir ve alışveriş sepetlerine eklendi. Oyuncular ayrıca bu piyango biletini çevrimiçi satın alırken kendi numaralarını seçebilir veya önceden kaydedilmiş favori numaraları kullanabilirler.

Altı ödül bölümünden herhangi birinde ödül kazanmak için iki topu eşleştirmek yeterlidir. Jackpot'u kazanmak için oyuncuların çekilen ilk altı sayıyla eşleşmesi gerekir. Ek yedi "Jolly" topun çekilişi, beş top artı "Jolly" eşleşmesini gerektiren ikinci ödülün kazananını belirler. Bu çevrimiçi piyango bileti, haftada üç kez Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri etkileyici ikramiyeler sunar ve ikramiyenin kaç kez çevrilebileceği konusunda herhangi bir sınırlama yoktur.

İtalya Loto Piyangosunu Kazanma Oranları Nelerdir?

İtalyan SiVince Tutto lotosunda büyük ikramiyeyi kazanma olasılığı 622,614,630'da 1'dir. Beş sayı çarpıldığında, oran 1,235,346'da 1'dir.

İtalya Loto Piyango Nasıl Oynanır
İtalya Loto Piyangosunu Kazandığınızda Ödeme Seçenekleri

İtalya Loto Piyangosunu Kazandığınızda Ödeme Seçenekleri

İtalya, çeşitli oyunlara uygulanan farklı oranlarla dünyanın en şaşırtıcı piyango vergi yapılarından birine sahiptir. Tüm EuroJackpot ve Lottomatica oyun ödülleri %8 oranında vergilendirilir. Lottomatica web siteleri, vergilendirmeden önce ve sonra ödüllerin reklamını yapar, bu nedenle oyuncular çevrimiçi piyangoyu oynamadan önce iki kez kontrol etmelidir.

Herşey SüperEnalotto 500€'nun üzerindeki kazançlar %20 vergiye tabidir. Farklı oranlara bakılmaksızın tüm vergiler kaynağında kesilir, bu nedenle oyuncuların bu konuda yapacakları çok az şey vardır. Ancak, uluslararası oyuncular, kazançlarını evde beyan etmeleri gerekip gerekmediğini görmek için yerel vergi yasalarını kontrol etmelidir.

Loto sonuçları yayınlandığında haberdar olmak için oyuncular e-posta ve SMS yoluyla ücretsiz kazanma uyarılarına kaydolabilirler. Kazanırlarsa, resmi İtalyan çevrimiçi piyango operatörü onları alır almaz kazançları hesaplarına aktarılacaktır. Daha büyük ödüllerin şahsen toplanması gerekebilir.

Para ödülü, oyuncunun çevrimiçi piyango biletini kazandığında bulunduğu ülkenin topraklarında ödenir. Oyuncu aynı zamanda başka bir devletin vatandaşı ise, parayı sadece çekiliş sırasında bulunduğu yerden alabilir. Aynı zamanda, vatandaşlıklarının yasal olarak ödüllendirme hakları üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Herhangi bir ülkenin sakinleri çevrimiçi bir İtalya piyango bileti satın alabilir.

İtalya Loto Piyangosunu Kazandığınızda Ödeme Seçenekleri
İtalya Loto Piyango oynamak için ipuçları ve püf noktaları

İtalya Loto Piyango oynamak için ipuçları ve püf noktaları

Çevrimiçi piyango biletlerindeki sayılar rastgele seçilir. Bununla birlikte, rastgele oluşturulmuş sayılar, izlenebilen ve yararlanılabilen modeller oluşturur. Dünya çapında 200'den fazla farklı çevrimiçi piyangodan elde edilen tüm çekiliş sonuçlarını, geçmişi 1955'e kadar titizlikle inceleyen Italy Lotto bileti çevrimiçi oyuncuları, kesin kalıplar bulabilirler.

  • Tek-çift sayıları kullanın. Oyuncular, İtalyan Süper Loto bilet numaralarını seçerken, tek ve çift sayıların oldukça eşit bir karışımını hedeflemelidir. Tüm tek veya tüm çift sayılar nadiren çizilir ve zamanın sadece %4'ünde meydana gelir. İki tek ve dört çift, dört tek ve iki çift veya üç tek ve üç çift en iyi kombinasyonlardır. Bu üç desenden biri çizimlerin yüzde 84'ünde görünecek.

  • Loto yüksek-düşük sayılar için ipuçları. Kazanan numaralar genellikle tüm sayı alanına yayılır. Oyuncular bir sayı alanını ikiye böldüklerinde alt yarıyı ve yüksek yarıyı alabilirler. 1'den 45'e kadar olan sayılar SuperEnaloto gibi 90 sayılı bir oyunun alt yarısındayken, 46'dan 90'a kadar olan sayılar üst yarıdadır. Tüm yüksek veya tüm düşük sayılar nadirdir ve zamanın yalnızca %2'sinde meydana gelir. En iyi kombinasyon iki yüksek ve dört düşük, dört yüksek ve iki düşük veya üç yüksek ve üç alçaktır. Tüm çizimlerin yüzde 79'unda bu üç desen kazanan sayı grupları üretir.

  • Grup Loto bilet numarası stratejileri

Bir oyuncu İtalyan SuperEnalotto için önceki kazanan numaraların listesini incelediğinde, bir veya daha fazla sayı grubunun eksik olduğunu sık sık fark edecektir. Örneğin 5-14-17-32-38-46 kombinasyonunda 20'ler yoktur. Numara gruplarını takip etmek ve incelemek, çevrimiçi piyango bileti oyuncularına hangi grupların atlanacağını ve hangilerine öncelik verileceğini belirlemede yardımcı olabilir.

İtalya Loto Piyango oynamak için ipuçları ve püf noktaları