En iyi EuroMillions Piyango 2023

EuroMillions, dokuz Avrupa ülkesinde (Avusturya, Belçika, Fransa, İrlanda, Lüksemburg, Portekiz, İspanya, İsviçre ve Birleşik Krallık) aynı anda oynanan çevrimdışı ve çevrimiçi bir piyangodur. Çekiliş haftada iki kez yapılır; Jackpotun asla 17 milyon Euro'dan az olmayacağı garanti edilir ve 230 milyon Euro'ya kadar çıkabilir. ayrıca, çeşitli ülkeler, girişin söz konusu ülkeyle sınırlı olduğu ek oyunlar yürütür.

En iyi EuroMillions Piyango 2023
EuroMillions için bilet nereden alınır
EuroMillions için bilet nereden alınır

EuroMillions için bilet nereden alınır

satın alabilirsiniz çevrimiçi piyango bileti EuroMillions için ülkenizdeki EuroMillions sitesinde oturum açarak aşağıdakileri sağlayabilirsiniz:

 • O zaman o ülkedesiniz; ve
 • Bu ülke, EuroMillions'ın faaliyet gösterdiği dokuz ülkeden biri.

Bu önemli bir husustur, çünkü - yasal nedenlerle - bu çevrimiçi piyangoya katılmak, o sırada katılımcı bir ülkede bulunan kişilerle sınırlıdır. Başka bir ülkede ise, online piyango bileti satın almanız engellenecektir.

İkinci sorun, kazanırsanız ve hemen hemen aynıysa ortaya çıkar – parayı hangi banka hesabına transfer etmelerini istersiniz? Tabii ki, çok büyük bir miktar kazandıysanız, söz konusu ülkeye seyahat etmeye, kısa süreli ikamet etmeye ve bir banka hesabı açmaya değecektir - ancak bir, örneğin beş avronuz varsa, bu pek mantıklı olmayacaktır. .

EuroMillions için bilet nereden alınır
EuroMillions'ın tarihi

EuroMillions'ın tarihi

Asıl amaç bunu başlatmaktı çevrimiçi piyango oyunu 1999'da AB'nin yeni para birimi euro ile aynı zamanda piyasaya sürüldü - ancak çeşitli nedenlerle bu olmadı. EuroMillions en sonunda beş yıl sonra Şubat 2004'te başladı. O zamanlar söz konusu ülkeler Fransa, İspanya ve Birleşik Krallık'tı, üçüncüsü Euro'yu bile benimsememişti (ve hala kabul etmedi ve şimdi de değil. AB üyesi bile) ve ilk ikramiye 15 milyon € değerindeydi.

Sonraki yıllarda Avusturya, Belçika, İrlanda, Lüksemburg, Portekiz ve İsviçre (ki bu AB'de değildir ve para birimi Euro'dur) katıldı. EuroMillions'un en şaşırtıcı yönlerinden biri şeffaf sunulan ödüllerin boyutu. Şu anda, şimdiye kadar kazanılan en büyük ikramiye 190 milyon Euro'dur.

Çoğu zaman, ikramiye bir kişi tarafından kazanılır piyango sendikası – 183 milyon Euro'luk bir ödül, aynı bileti birlikte alan üç kişi tarafından paylaşıldı – ancak İrlanda'daki Dolores McNamara iki bin beşte 77 milyon £ kazandı ve 2009'da kimliği belirsiz bir İspanyol kadın 110 milyon £ kazandı.

EuroMillions'ın tarihi
EuroMillions yasal mı?

EuroMillions yasal mı?

Cevap basit: Evet, öyle. Ancak faaliyet gösterdiği ülkelerin yasalarına da tabidir ve ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Örneğin İngiltere'de, en az 18 yaşında olmadıkça EuroMillions'u çevrimiçi oynayamazsınız.

EuroMillions yasal mı?
EuroMillions çevrimiçi nasıl oynanır?

EuroMillions çevrimiçi nasıl oynanır?

İlk olarak, çekilişlerin Birleşik Krallık saatiyle 20.00'de yapıldığını unutmayın (bu, Türkiye saatiyle farklı olacaktır) diğer Avrupa ülkeleri) Salı ve Cuma günleri. Oynamak istiyorsanız, oyun biletlerinizi çekiliş kapanmadan önce – en geç çekiliş günü İngiltere saatiyle 19.30'dan önce online olarak satın almalısınız, ancak çevrimiçi işlemlerin çeşitli nedenlerle kesintiye uğrayabileceğini ve oyunun iptal edilebileceğini asla unutmayın. mantıklı çevrimiçi piyango oyuncusu biletlerini bundan daha erken satın alır.

Piyangoyu kontrol etmeyi unutmayın EuroMillions sonuçları bu tür bir loto oynadıktan sonra. EuroMillions loto sonuçlarını kontrol edemediğiniz için kazancınızı toplayamamanız çok yazık olur.

Numaralarınızı seçmek

1 ile 50 arasında beş ana sayı ve 1 ile 12 arasında iki sayı daha seçmeniz gerekir (bunlar Şanslı Yıldız numaralarınız olarak bilinir). Her şeyi şansa bırakmayı tercih ediyorsanız, bir Lucky Dip isteyin ve EuroMillions bilgisayarı numaralarını seç rastgele.

Kaç hafta oynamak istiyorsun?

Salı çekilişinde, Cuma çekilişinde veya her ikisinde de oynamaya karar verebilir ve 4 hafta öncesine kadar oynayabilirsiniz.

Oyunun kuralları

Her EuroMillions çekilişinde sistem tamamen rastgele 5 sayı ve 2 Şanslı Yıldız seçer. Bu sayıların bir kısmını veya tamamını eşleştirdiğinizde bir ödül kazanırsınız. Yedisini de eşleştirin ve büyük ikramiyeden pay alırsınız (eğer yedisiyle de kimse eşleşmediyse, lotu alırsınız)!) bu EuroMillions piyangosunun en üst aşamasıdır – on iki başka aşama daha vardır, böylece yalnızca iki sayıyı eşleştirerek bir ödül kazanabilirsiniz.

EuroMillions çevrimiçi nasıl oynanır?
EuroMillions kazanma şansı nedir?

EuroMillions kazanma şansı nedir?

EuroMillions ikramiyesi, sadece iki numarayı eşleştirirseniz elde ettiğiniz en düşük ödülü kazanmaya karşı 22'de 1'dir. Buradan en yüksek ödüle, yani beş numarayı da eşleştirmeniz gereken ikramiyeye kadar. artı her iki Şanslı Yıldız numaranız - 139,838,160'da 1'dir. Bu ikisi arasındaki sekiz seviyenin her birinin kendi oranları vardır.

EuroMillions kazanma şansı nedir?
EuroMillions oynamak için ipuçları ve püf noktaları

EuroMillions oynamak için ipuçları ve püf noktaları

EuroMillions'un kazanmasını daha olası hale getiren bir sistem geliştirmenin imkansız olduğunu düşünebilirsiniz - ama aslında öyle değil. Yapmanız gereken geçmişte olanları düşünmektir. Oldukça basit bir yaşam kuralı olarak, en sık olanın, olan şey olurken tekrar olma olasılığının yüksek olduğunu söyler. Tekrar olması en az olasıdır. Bunu göz önünde bulundurarak, EuroMillions'un geçmiş kazanç geçmişinin bize büyük olasılıkla bir ödül almanıza yardımcı olabileceğini söylediği şeyler:

 • Numaralarınızı seçerken, tek ve çift karışımını seçin
 • Rakamlarınızı seçerken, yüksek ve düşük bir karışımı seçin

Neden bu iki kural? Çünkü daha fazla ödül, tek ve çift sayıların bir karışımına sahip olanlardan biri olmuştur - ve aynı şey, yüksek ve düşük sayıların bir karışımı için de geçerlidir.

Kazanan numaraların tamamı web sitesinde. Bunları araştırabilirsiniz. desenler bulacaksınız. Bazı sayı grupları diğerlerinden daha sık görülür. Bu aynı zamanda bazı bireysel sayılar için de geçerlidir. Modelin ne olduğunu öğrenin ve bu size onları ne zaman oynayacağınızı söyleyecektir.

EuroMillions oynamak için ipuçları ve püf noktaları
En fazla EuroMillions kazananı

En fazla EuroMillions kazananı

Fransa ve Birleşik Krallık, her biri 114 ile en büyük EuroMillion piyango piyango sayısına sahip olan ülkelerdir; İspanya 112 puanla geride. Skalanın diğer ucunda Lüksemburg sadece 3, İrlanda ise 18 puana sahip.

Ülkelerin kazandığı en büyük ödüller

 • Avusturya 130 milyon €
 • Belçika 188 milyon €
 • Fransa 220 milyon €
 • İrlanda 188 milyon €
 • Lüksemburg 66 milyon €
 • Portekiz 190 milyon €
 • İspanya 190 milyon €
 • İsviçre CHF230 milyon
 • İngiltere 170 milyon €

Her ülke için ek oyunlar

Avusturya, ücretsiz olan ve her çekilişte size 100.000 € kazandırabilecek ÖsterreichBonus çekilişine sahiptir. Ek ücret karşılığında Joker de var; size altı hane verilir ve sayıları çekildikleri sıraya göre eşleştirerek ödüller kazanabilirsiniz.

 • Belçika'da ücretsiz olan ve standart 500€ ödüllü My Bonus'u vardır
 • Fransa, My Million ile her çekilişte 1 milyon Euro'luk bir kazananı garanti ediyor ve ayrıca jackpot olmayan ödülleri artırmak için Etoile+'ya sahip
 • İrlanda, Yalnızca İrlanda ile yapılan her çekilişte 5.000 € kazanan 10 kazanana sahiptir
 • Lüksemburg, Ekstra Lüks ücretsiz çekilişine sahiptir ve ayrıca Joker'e girişe izin verir
 • Portekiz, 1 milyon € kazanma şansı için ücretsiz M1lhão çekilişine sahip
 • İspanya, 1 milyon € kazanma şansı için ücretsiz El Millón çekilişine sahip
 • İsviçre'nin 2 Şansı ve Süper Yıldızı Var
 • İngiltere'de 1 milyon sterlin ödüllü ücretsiz Milyoner Yapıcı var
En fazla EuroMillions kazananı

En son haberler

Lucky EuroMillions Oyuncusu İrlanda'daki Son Milyoner Oldu
2023-07-30

Lucky EuroMillions Oyuncusu İrlanda'daki Son Milyoner Oldu

EuroMillions, Avrupa'da en çok oynanan piyango oyunları arasında yer almaktadır. 2004 yılında başlatılan bu oyun, her Salı ve Cuma gecesi, 2,50 € tutarındaki tek bir biletle çekilişini sürdürüyor.