Tüm Zamanların En Büyük Piyango İkramiyesi Kazandı

Haberler

2022-03-29

Piyangoyu kazanmak herkesin hayalidir. Ama sonra, hangi loto oynanırsa oynansın kazanma ihtimali her zaman zayıftır. Bununla birlikte, en büyük piyangolardan iki tanesi olan Mega Millions ve Powerball'ın ikramiyelerini kazandıktan sonra servetleri bir gecede değişen bazı şanslı oyuncular olmuştur. Bu derlemede, tüm zamanların en büyük yedi piyango ikramiyesini kazananı öğrenin.

Tüm Zamanların En Büyük Piyango İkramiyesi Kazandı

1. Güç Topu: 1.586 Milyar Dolar

2016'dan itibaren Powerball, üç oyuncunun 1.586 milyar doları paylaştığı en büyük piyango ödülü rekorunu elinde tutuyor. Bu, lotonun para ödülü ilk kez 1 milyar doları aştı. 

İlk kazananlar, Tennessee'den bir çift, 327,8 milyon dolarlık bir toplu ödemeye gitmeye karar verdi. İkinci kazanan, Florida'dan bir çift de 327,8 milyon dolarlık toplu ödemeye gitti. Altı ay sonra, üçüncü kazananlar çıktı ve paralarının çoğunu bağışlamak istediklerini söylediler.

2. Mega Milyonlar: 1.537 Milyar Dolar

Tüm zamanların en büyük piyango kazananları listesinde iki numarada, biletlerini 2018'de Güney Carolina'da satın alan tek bir oyuncu var. Hesaplanan toplu para ödülü 878 milyon dolardı. Bu Mega Millions ikramiyesini kimin kazandığını kimse bilmiyor, ancak kesin olan bir şey var; 2016'daki Powerball'daki 1.586 milyar dolarlık üç oyuncu arasında paylaşıldığı için en büyük tek loto kazananı olmaya devam ediyorlar.

3. Mega Milyonlar: 1,05 Milyar Dolar

Ocak 2021'de, Michigan'dan The Wolverine FLL Club adlı bir piyango havuzu tarafından yeniden tarih yazıldı. Bu, piyango ikramiyesinin 1 milyar doları ikinci kez aşmasıydı. Wolverines toplu bir ödemeye karar verdi ve tüm vergi indirimlerinden sonra 557 milyon dolarlık havalı bir şekilde ayrıldı. Bu, Birleşik Devletler piyango tarihindeki üçüncü en büyük piyango kazancı olmaya devam ediyor.

4. Güç Topu: 768,4 Milyon Dolar

ABD'deki dördüncü en büyük piyango ödülü, 2019'da 768,4 milyon dolarlık Powerball ikramiyesini kazanan Manuel Franco tarafından talep edildi. Sadece 24 yaşında olan Wisconsin vatandaşı, tüm zamanların en büyük Powerball piyango kazananı olmaya devam ediyor. Franco aynı zamanda Powerball'un en genç kazananları arasında. Kazanan biletini New Berlin'deki bir Speedway'den aldı.

5. Güç Topu: 758.7 Milyon Dolar

Bir diğer şanslı piyango oyuncusu, o zamanlar Chicopee, Massachusetts'ten 53 yaşında olan Mavis Wanczyk. Powerball'ın üçüncü en büyük ikramiye kazananıdır. 2017'de ikramiyeyi kazandığında, ödülü piyango ikramiyesi tarihindeki en önemli tek kazançtı.

İlginç bir şekilde, kazandığını onayladıktan sonra işverenini arayıp artık çalışmayacağını söyledi. Wanczyk, kesintilerden sonra 480,5 milyon doları eve götürdü. En azından iyi para kazanmıştı, canlı yayını bırakıp sadece 5.500$ kazandığını fark eden İspanyol muhabirin aksine.

6. Güç Topu: 731.1 Milyon Dolar

Ocak 2021'de yılın ilk büyük ikramiye kazancı kaydedildi. Bu sefer Maryland'den tek bir bilet 731.1 milyon dolarlık Powerball piyangosunu kazandı. Bu, hem Mega Millions hem de Powerball'un ikramiyelerinin aynı anda 700 milyon dolardan fazla olduğu ilk seferdi. İkramiye, Powerball'un en büyük ikramiyesi Onur Listesi'nde bir yer edindi ve üzerinde en çok konuşulan ikramiyeler arasında yer alıyor. loto siteleri ve piyango tartışmalarında uzmanlar.

7. Güç Topu: 687,8 Milyon Dolar

2018'de, Iowa ve New York'ta satın alınan iki bilet 687,8 milyon dolarlık Powerball ikramiyesini kazandığında Powerball yeniden tarih yazdı. Bu ikramiye kazancı, Güney Carolina'da satılan bir biletin 1.537 milyar dolarlık Mega Millions ikramiyesini almasından birkaç gün sonra geldi.

Yukarıdakiler, tarihteki en büyük yedi piyango ikramiyesidir. Diğer değerli sözler arasında 685 milyon dolar (Powerball), 656 milyon dolar (Mega Millions), 648 milyon dolar (Mega Millions), 590.5 milyon dolar (Powerball), 587.5 milyon dolar (Powerball), 564 milyon dolar (Powerball), 559.7 milyon dolar (Powerball) ve 543 dolar yer alıyor. milyon (Mega Milyonlarca).

En son haberler

10 Şanslı Loto Oyuncusu Cumartesi Günkü Loto Çekilişinden Sonra Birinci Bölüm Ödül Havuzunu Paylaştı
2023-09-17

10 Şanslı Loto Oyuncusu Cumartesi Günkü Loto Çekilişinden Sonra Birinci Bölüm Ödül Havuzunu Paylaştı

Haberler