Son Zamanlardaki En Yüksek Piyango Kazançları

Haberler

2023-05-28

Benard Maumo

Yalnızca kombinasyonu seçip şanslıysanız dünyayı sarsan bir ödemeyi beklediğiniz için piyango biletleri eğlenceli ve kolay oynanabilir. Ancak bir piyango bileti kazanma şansınız oldukça yüksek, 200 milyonda 1 veya daha fazla. Bu nedenle, piyango oyunları oynamak ve kazanmak için biraz ilham almak istiyorsanız, bu makale son zamanların en yüksek piyango kazançlarından bazılarını listeleyecektir. 

Son Zamanlardaki En Yüksek Piyango Kazançları

2,05 Milyon Dolar – Powerball

Kasım 2022'de ABD, Kaliforniya'dan Edwin Castro, 2,05 milyar dolarlık tek kazanan oldutarafından kaydedilen en yüksek galibiyet için yeni bir dünya rekoru kırdı düzenlenmiş piyango operatörü. Bay Castro, Joe's Service Center'dan aldığı bir biletin ödemesini kazanmak için 290 milyonda 1 ihtimalini aştı. İlginç bir şekilde, mağaza sahibi Joe Chahayed, bileti sattığı için 1 milyon dolar ödül aldı. Aynı zamanda, piyango biletleri diğer 22 kazanana 1'er milyon dolar ödedi. 

1.586 milyar dolar – Powerball

Birkaç yıl önce, Ocak 2016'da Powerball, o zamana kadarki en önemli piyango ikramiye galibiyetini kaydederek tarih yazmıştı. Üç oyuncu, kazanan olmadan arka arkaya 19 berabere kaldıktan sonra 1.58 milyar dolarlık galibiyeti kazandı. Bu oyuncular Kaliforniya, Florida ve Tennessee'dendi ve 30 yıldan fazla toplam tutarı veya vergilendirmeden önce 327,8 milyon dolarlık götürü nakit alabilirlerdi.

1,35 milyar dolar - Mega Milyonlarca

Bir Maine sakini, bu yılın başlarında hayatını değiştiren bir piyango bileti satın aldı ve sonunda 1,35 milyar dolar ödedi. Bu galibiyetten önce, piyango oyunu Ekim 2022'den beri bir kazananı taçlandırmamıştı. Şanslı kazananın bileti kazanmak için 300 milyonda 1 şansı vardı ve bu, eyaletin ilk piyango ikramiye galibiyeti oldu. Beklendiği gibi, oyuncunun kimliği gizlilik ve güvenlik nedeniyle gizli tutuluyor. 

£ 195.70 Milyon – Milli Piyango

Amerika Birleşik Devletleri'nden Amerika'ya taşınmak Birleşik Krallık, şanslı bir piyango bileti sahibi rekor kıran 195 milyon £ kazandı EuroMillions ikramiyesi Temmuz 2022'de. Bu, Milli Piyango için en büyük piyango galibiyeti olmaya devam ediyor. Diğer birçok piyango kazananı gibi, oyuncunun kimliği de açıklanmadı. Oyuncu bu tutarla 10 Boeing jeti, 20 denizaltı ve bir futbol kulübü satın alabilir.

En son haberler

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı
2023-09-01

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı

Haberler