Scientific Games ve Ohio Lottery, Hızlı Oyunlara İlişkin Sözleşmeyi Uzattı

Haberler

2023-08-28

Benard Maumo

Piyango oyunlarının önde gelen geliştiricilerinden Scientific Games, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Ohio Lottery ile ortaklığını iki yıl daha uzattı. Genişletilmiş anlaşma, Scratch-Off Games ve SCiQ perakende satış noktası teknolojisinin yönetimini kapsıyor.

Scientific Games ve Ohio Lottery, Hızlı Oyunlara İlişkin Sözleşmeyi Uzattı

Ohio Piyango Komisyonu ve Bilimsel Oyunlar Gelişmiş Ortaklık programı 2019'da başladı. Ortaklık aşağıdaki sorumlulukları içeriyor:

  • Oyun tasarım hizmetleri
  • Portföy Yönetimi
  • Veri analizi
  • Perakende satış ve pazarlama

Bu anlaşmanın bir sonucu olarak Ontario'daki 800'den fazla market erişim sağlayabilmektedir kazı kazan kartları SCiQ teknolojisinden. Bu, Circle K ve Speedway gibi şirketlerin Ohio Piyango ürünlerini mağazada satmasına olanak tanır. SCiQ, piyango şirketlerine gerçek zamanlı perakende satış verileri ve rakamları sağlar.

Uzatılan sözleşme hakkında yorum yapan Scientific Games Amerika ve Global Instant Products Başkanı John Schulz, sözleşmeye teşekkür etti piyango operatörü Anlık oyunlar konusunda Scientific Games ile ortaklık kurma vizyonu nedeniyle. Ortaklığın Ohio Lottery'nin ürün portföyünü optimize edeceğini ve eğitim gelirlerini artıracağını söyledi.

Schulz sözlerini şöyle tamamladı: "Ohio aynı zamanda perakendecilerin mağazadaki piyango kategorisini tam olarak yönetmelerine yardımcı olan türünün ilk teknolojisi olan çığır açıcı SCiQ ekosistemimizi perakendede başlatan ilk piyangolardan biriydi."

Ohio Lottery, Scientific Games Gelişmiş Ortaklık anlaşmasını imzaladıktan sonra satışlarda artış yaşadı. Satışlar 2019'da 1,6 milyar dolardan 2023'te 2,3 milyar dolara yükseldi. Ayrıca haftalık kişi satışları 2019 ile 2023 arasında yıllık %8,8 arttı. Bu, ilk 10 piyango için ortalama %5 olan ortalamanın neredeyse iki katına çıktı Amerika Birleşik Devletleri aynı dönemde.

Dünya Piyango Birliği Bilimsel Oyunların teklifini onayladı piyango oyunlarıürünleri dünya çapındaki toplam perakende piyango satışlarının yaklaşık %70'ini temsil etmektedir. Ohio'daki gelişmeden önce Scientific Games North Carolina Education Lottery ile ortaklığı genişletti 30 Haziran 2027'ye kadar. Şirket, Nisan ayında Georgia Lottery ile de 7 yıllık uzatma imzaladı.

En son haberler

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı
2023-09-01

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı

Haberler