Sahipsiz En Büyük Piyango Biletleri

Haberler

2022-03-22

Piyangolar onlarca yıldır burada ve düzinelerce kazanan büyük para ödülleri talep ediyor. Ama sonra, bazı büyük para kazançları bir nedenden ötürü talep edilmedi. Bu derlemede, loto tarihinin sahipsiz en büyük piyango biletlerinden bazılarını öğrenin.

Sahipsiz En Büyük Piyango Biletleri

1. EuroMillions - 64 Milyon Sterlin

EuroMillions dünyanın en büyük ikramiyesidir, ancak ne yazık ki kazananlardan biri servetini talep edemedi. Bir oyuncu 2012 yılında Stevenage ve Hitchin bölgesinde bulunan bir mağazadan bilet satın aldı. loto siteleri ve hatta bir billboard kampanyası, bilet alıcısı asla öne çıkmadı. 

Bu, sahiplenilmemiş en büyük piyango ödülü olmaya devam ediyor ve büyük soru şu ki, bilet alıcısı kazanan bilete sahip olduğunu biliyor mu yoksa yanlış yere mi kondu? Her şey söylendi ve yapıldı, biletin süresi doldu ve para hayır kurumlarına harcandı. İlginç bir şekilde, bu ikramiye iki biletle kazanıldı. Neyse ki, ikinci bilet sahibi ödülünü aldı.

2. Powerball - 77 Milyon Dolar

Sahipsiz en büyük ikinci piyango ödülü, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük piyangolardan biri olan Powerball'u içeriyor. Gürcistan'da bir Tallapoosa kamyon durağında satın alınan bir bilet, 2011 çekilişinde 77 milyon dolar kazandı. Ne yazık ki, 180 gün sonra kimse ödülü almaya gelmedi, bu yüzden para katılımcı devletlere geri döndü. 

Peki, alıcı nereye gitti? Kazandıklarını biliyorlar mıydı, yoksa bu başka bir yanlış bilet yerleştirme vakası mı? Kazanan biletini güneyli bir cazibeye sahip küçük kasabada mı kaybetti yoksa hala bir yerlerde saklı mı? Kimse bilmiyor!

3. Mega Milyonlar - 68 Milyon Dolar

Üçüncüsü, bu listede New York'tan bir bilet alıcısının durumu var. Bilinmeyen kazanan 2002 çekilişi için New York'ta bir Mega Millions bileti satın aldı. Fritzner Bechette, biletin süresi dolduktan sonra ödülü talep etmek için gelmiş olsa da, ödülü talep etmemesinin nedeni çürüktü. Doğru ya da yanlış, ders kalır, bir piyango bileti kaybetmeyin. 

Mahkeme salonlarında uzun bir çekişmeden sonra Fritzner Bechette'in bir sahtekar olduğu ortaya çıktı. Yetkililer, açıklamasına uyan bir bilet bulamadılar, bu yüzden hiçbir şey bulamadı. Gerçek kazanan, yirmi yıl önce milyoner olacaklarını bilmeden hala orada olabilir.

4. SuperLotto Plus - 63 Milyon Dolar

Sahipsiz bir piyangonun bir başka tuhaf vakası, 2016'da California'da satın alınan bir SuperLotto biletinin 63 milyon dolarlık harika bir kepçe almasıyla gerçekleşti.

180 günlük sürenin bitiminden sonra, bir başka dolandırıcı olan Brandy Milliner, lotoyu asıl kazananın kendisi olduğunu söyleyerek alev alev yandı ve hatta bir bilet sundu. Biletini gönderdikten sonra bir tebrik mesajı bile aldı. Ancak gerçek, derin bir incelemeden sonra ortaya çıktı. Bileti kazanan biletle hiçbir zaman eşleşmediği için meşru kazanan değildi.!

5. Powerball - 51,7 Milyon Dolar

Sahipsiz en büyük piyangolar listesinde beşinci sırada, 2002'de Indiana'da satın alınan bir Powerball piyango bileti yer alıyor. 103 milyon dolar değerindeki ikramiye, ikinci kazanan tarafından talep edilmedi, ancak diğer kazanan 51,7 milyon dolarlık payını talep etti. Reklamları yayınladıktan sonra bile biletin süresi doldu ve Indiana'dan bir şanslı oyuncu şanssızdı.!

toparlamak

Yukarıdakiler loto tarihinin sahipsiz en büyük piyango biletleridir. Bir başka kayda değer olay, 2006'da New York'ta satın alınan 46 milyon $ değerindeki Mega Millions biletidir. Peki, bu toplamadan çıkarılacak büyük ders nedir - asla bir piyango bileti kaybetmeyin ve daha da önemlisi, çekilişi asla kaçırmayın. 

İlginç bir şekilde, bazı şanslı oyuncular çekilişi kaçırdı ama yine de biletin son kullanma tarihini geçti. Örneğin, meşru bilet alıcısı 369,9 milyon dolarlık Powerball piyango ödülünü talep etti, ancak daha sonra uzun bir süre talep edilmedi.

En son haberler

10 Şanslı Loto Oyuncusu Cumartesi Günkü Loto Çekilişinden Sonra Birinci Bölüm Ödül Havuzunu Paylaştı
2023-09-17

10 Şanslı Loto Oyuncusu Cumartesi Günkü Loto Çekilişinden Sonra Birinci Bölüm Ödül Havuzunu Paylaştı

Haberler