Powerball Nasıl Oynanır; Başlangıç Kılavuzu

Haberler

2022-02-08

Powerball dünyanın en büyük lotolarından biridir. Büyük ikramiyeyi kazanma şansı zayıf olsa da, birçok Powerball kazananı olmuştur. Powerball ile ilgili en iyi şey, herhangi bir çekilişte kazanan olmazsa jackpot miktarının artmasıdır. Bu kılavuz, Powerball'da şansını denemek isteyenler için her şeye sahiptir.

Powerball Nasıl Oynanır; Başlangıç Kılavuzu

Powerball nedir?

Powerball, dünyanın en büyük piyangolarından biridir. Bu, hem ikramiye boyutu hem de nerede bulunabileceği açısından. Şimdiye kadar kazanılan en önemli Powerball ikramiye tutarı 1.586 milyar dolardır. Yine de, üç kazanan arasında bölündü. Yine de, kazananların gülümseyecek bir şeyleri vardı.

Powerball, 45 ABD eyaletinde ve diğer üç yargı bölgesinde mevcuttur; ABD Virjin Adaları, Columbia Bölgesi ve Porto Riko. Bu bir ABD piyangosu olsa da, yasal yaşta olduğu sürece, konumu ne olursa olsun herkes katılabilir. Biletlerin satıldığı yargı bölgelerinde olmayan oyuncular adına piyango bileti satın alan birçok çevrimiçi bayi var.

Powerball nasıl oynanır

Şimdi, Powerball nasıl oynanır? Peki, güç topu oynamak kolaydır; özel beceriler gerekmez. İlk olarak, oyuncuların marketlerde, bakkallarda bulunan biletleri satın almaları gerekir ve daha önce belirtildiği gibi çevrimiçi olarak da satın alınabilirler. Bir Powerball biletinin maliyeti 2 ABD dolarıdır, ancak daha sonra çeşitli yargı bölgelerinde oyuncular ekstra 1 ABD Doları karşılığında Powerball Power Play'e gidebilirler. Powerball Power Play, ikramiye dışı kazançları on kata kadar artıran özel bir özelliktir.

oyun

Tıpkı MegaMillions'da olduğu gibi, Powerball'da da iki davul var. Bir davulda birden 69'a kadar işaretlenmiş beyaz toplar (WB), diğerinde birden 26'ya kadar işaretlenmiş güç topları (PB) vardır. Oyunun amacı kazanan sayıları eşleştirmektir; birinci tamburdan beş ve ikinci tamburdan bir

Çekiliş haftada üç kez yapılır. Yeni başlayanlar için, Powerball çekilişleri, şirketin kazanan kombinasyonları duyurduğu olaylardır. Nihai amaç büyük ikramiyeyi vurmak olsa da, kazanmanın başka sekiz yolu daha var.

Kazanma şansı nedir?

Yukarıda belirtildiği gibi, Powerball kazanmak oldukça zordur. Aşağıda kazanma oranları verilmiştir:

  • Büyük Ödül $40 milyon+ (5WB + PB): 292.201,338'de bir
  • 1.000.000$ (5WB): 11.688.053'te bir
  • 50.000$ (4WB + PB): 913.129'da bir
  • 100$ (4WB): 36.525'te bir
  • 100$ (3WB + PB): 14.494'te bir
  • 7$ (3WB): 580'de bir
  • 7$ (2WB + PB): 701'de bir
  • $4 (1WB + PB): 92'de bir
  • 4 $ (yalnızca PB): 38'de bir

Powerball jackpot kazançları iki şekilde ödenebilir; toplu ödeme veya yıllık ödeme. Götürü miktarlar, kazanılan miktardan daha düşükken, maaşlar kazanılan miktardan daha fazladır.

Powerball ipuçları ve püf noktaları

Powerball bir şans oyunudur, ancak kazanma şansını artıran bazı ipuçları ve püf noktaları vardır.

Stratejilerden biri, elbette, farklı kombinasyonlarla çok sayıda bilet satın almaktır. Bu maliyetli olabilir, ancak kazanan kombinasyonlardan birine ulaşma olasılığını artırır. Başka bir ipucu da Powerball havuzlarına katılmaktır. 

Umarım bir üye piyangoyu kazanır ve geliri diğerleri arasında paylaşır. Son olarak, ortak kazanan numaraları belirlemek uzun bir yol kat edebilir. gibi loto siteleri Loto Sıralayıcısı Oyuncuların Powerball kazanmalarına yardımcı olacak başka birçok ipucu var.

İşte bu, Powerball'un nasıl oynanacağına dair önemli bir rehber. Büyük kazanmak zor olsa da denemeye değer. Bu piyango başladığından beri onlarca kazanan oldu, yani kazanmak imkansız değil. Ancak o zaman, oyuncular sorumlu bir şekilde oynadıklarından emin olmalıdır. Powerball bağımlılık yapar ve iş veya okul yerine geçmemelidir.

En son haberler

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı
2023-09-01

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı

Haberler