Powerball İkramiyesi Pazartesiden Sonra 900 Milyon Dolara Çıktı Kazanan Çekilişi Yok

Haberler

2023-07-17

Benard Maumo

Powerball Jackpot, 1992'de ABD'de piyasaya sürüldüğünden beri anında milyonerler yarattı. Pazartesi günkü çekilişin kazanan olmadan sona ermesinin ardından oyun şu anda başka bir tarihi galibiyet yaratma yolunda ilerliyor. Bunu takiben, Powerball ödülü tahmini 900 milyon dolara yükseldi.

Powerball İkramiyesi Pazartesiden Sonra 900 Milyon Dolara Çıktı Kazanan Çekilişi Yok

Powerball'a göre, Pazartesi gecesi çekilişinden önce, bu piyango oyunu oyun tarihindeki en büyük üçüncü ödül olmaya devam ediyor. Kasım 2022'de ABD, Kaliforniya'dan Edwin Castro, bir piyango kazanmak için tüm piyango ödeme kayıtlarını kapattı 2 milyar dolarlık Powerball İkramiyesi. Önceki en yüksek seviye 2016'da 1,6 milyar dolardı.

Ancak, 900 milyon dolarlık Powerball Jackpot kazananı, özellikle oyunun ödül havuzu büyüdükçe, yıkıcı vergilerle uğraşmak zorunda kalacak. Toplu ödeme yapan oyuncular için beklenen vergi öncesi nakit değer 465,1 milyon dolar. Ancak 30 yılı aşan yıllık ödemeyi tercih ederseniz, vergi öncesi nakit değeri 900 milyon dolardır.

Böylesine büyük bir meblağ söz konusu olduğunda, uzmanlar kazananın finans uzmanlarına ve vergi uzmanlarına danışmasını tavsiye ediyor. Aslında, bazı uzmanlar 30 yıllık yıllık ödemenin daha iyi finansal esneklik sağlayabileceğini iddia ediyor.

ABD'de sertifikalı bir finansal planlamacı olan John Chichester Jr şunları söyledi: 

"Her şey koruma ve mümkün olan en az miktarda vergi ödemekle ilgili, bu nedenle profesyonellerle çalışmak çok önemli."

Kazananlar, ön planda önemli bir federal stopaj için bütçe ayırmalıdır. IRS, 5.000$'ın üzerindeki kazançlar için %24'lük sabit bir stopaj vergisine sahiptir.

IRS tarafından yapılan% 24 stopaj Birleşik Devletler 465,1 milyon $ nakit seçeneğini seçerseniz ödülünüzü otomatik olarak yaklaşık 111,6 milyon $ düşürecektir. Chichester, bunun emeklilik tasarruflarından yapılan dağıtımlar için zorunlu asgari stopajla karşılaştırılabilir olduğunu söyledi. Ancak, mevcut vergi aralığınız daha yüksek olabileceğinden daha fazla harç ödeyebilirsiniz.

Ama bunu kazanma ihtimalin piyango oyunu kısa da değiller oyuncular düzenlenmiş piyango operatörleri Ülkede 292 milyonda 1'i bu büyük ödülü kazanıyor. Pazartesi günkü çekiliş için bilet alanlar bir sonraki çekilişte 900 milyon dolar kazanabilir.

Cumartesi günü kazanan yokken, güç topu ikisi Texas'ta ve biri Colorado'da olmak üzere üç biletin beş beyaz topla eşleşerek 1 milyon $ (763 milyon £) ödül kazandığını duyurdu.

En son haberler

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı
2023-09-01

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı

Haberler