Piyangolar Hakkında 6 İlginç Gerçek

Haberler

2022-11-15

İster piyango oynamayı asla düşünmeyen bir pragmatist, ister bir gecede zengin olmayı hayal eden bir umutlu olun, inatçı bir gerçek, piyangonun büyüleyici bir canavar olduğu ve loto sitelerine erişen çok sayıda insan her şeyi söylüyor. 

Piyangolar Hakkında 6 İlginç Gerçek

Ayrıca her yıl milyarlarca dolar kazandıran devasa bir sektör; bu nedenle, diğer eğlence biçimlerinden daha büyüktür. Ama piyangoları gerçekten bu kadar ilgi çekici yapan nedir? Eh, bu makale hakkında altı ilginç gerçeği araştırıyor piyango oyunları.

Kazanılan En Büyük İkramiye 1,5 Milyar Doların Üzerinde Oldu

Bazıları bir piyango ikramiyesinin ne kadar büyük olabileceğini merak ediyor olabilir. İnanılmaz derecede büyük olabileceği ortaya çıktı. Çoğu piyango oyuncusu aşinadır güç topu USA, insanların Amerika Birleşik Devletleri'nin neredeyse her yerinden oynayabileceği çok eyaletli bir oyun. Bu piyango, 2016 yılında 1.586 milyar dolarla tarihin en büyük ikramiyesini oluşturmasıyla biliniyor. Kazançlar üç bilete bölündü, ancak bunun tek bir oyuncu tarafından kazanılıp kazanılmadığını hayal edebilirsiniz.

İnsanların Beyinleri Bazen Piyango Bileti Almak İçin Kandırılır

Çoğu zaman, insanların beyinleri kandırılır piyango bileti satın almak. Bunun nedeni, ilan edilen kaybedenleri değil kazananları görmeleridir. Bunu yaparken, loto sağlayıcıları insanları kazanabileceklerini düşünmeleri için kandırırlar. Bazı durumlarda oyuncular mağlubiyet serisinden sonra kazanabileceklerine inanırlar. Hatta bazıları uzun süre (uzun yıllar) oynarlarsa sonunda kazanacaklarını düşünürler. 

Ayrıca yıllardır oynayan birinin bir anda durması ayıp olur. Akranları tarafından alay edilmekten kaçınmak için oynamaya devam etmeyi tercih ederler.

Oyuncuların Kazanma Olasılığı Sandıklarından Daha Fazla

Pekala, bir piyango ikramiyesi kazanma şansı her oyuncu için çok zayıftır. Ancak, oyuncular bilet alıyorlarsa muhtemelen bunun farkında değiller. Örneğin, bir oyuncunun Powerball ikramiyesini kazanma olasılığı 292.201,338'de 1'dir. Mega Milyonlarca (302.575.350'de 1) oranlar daha da kötüleşiyor. Evet, piyango oynamak eğlenceli olsa da, ihtimaller düşünüldüğünde cesaret kırıcı olabilir.

Olası Her Sayıyı Oynamak Kazanmayı Garantilemez

Bir oyuncu olası her sayı kombinasyonunu oynamak için yeterli bilet satın alırsa, piyango ikramiyesinin ödeyebileceğinden daha fazlasını harcayabilir. Mega Milyonlarcaörneğin, her biletin 2$'a mal olduğu, oynayabileceği yaklaşık 302 milyon farklı sayı kombinasyonu sunar. Bu, olası her kombinasyonu oynayacak olsalar, yaklaşık 604 milyon dolar harcaması gerektiği anlamına gelir. Bu, ikramiye ödemesinin çok üstünde olurdu.

Tüm Kazanan Biletler Kullanılmaz

Elbette, kazanan bir piyango bileti herkesin hayatını tamamen değiştirebilir. Aslında şansları olmadığına inanan oyuncular piyangoyu kazandıktan sonra bir daha asla oynamazlardı. Yani biri oynarsa biletini kontrol eder, değil mi? 

Ancak ortaya çıktığı gibi, bazı piyangolar, kazançlarını almak için asla gelmeyen kazananlar üretir ve hatta organizatörlerin onlara ulaşma girişimleri bile boşunadır. Sonuç olarak, insanlar her yıl milyarlarca dolar kaybediyor. Bu nedenle, oyuncuların her oynadıklarında biletlerini kontrol etmeleri önerilir; kazanmış olabilirler.

Piyango Kazananların Neredeyse Yarısı Çalışmaya Devam Ediyor

Piyangoyu kazanmak, rüya gibi bir ev ve araba almak ve yorucu bir işten vazgeçmek; ortalama bir piyango oyuncusu için fantezi budur. Ancak işin aslı, her piyango kazananı bu yolu seçmez. Büyük kazananların yaklaşık yarısı çalışmaya devam ediyor. Tabii ki, para asla yeterli değildir ve kazananların çoğu bu düşünce okuluna abone olma eğilimindedir.

Son haberler

Milyar Dolarlık Ödemeler Piyango Ateşini Ateşledi
2022-11-22

Milyar Dolarlık Ödemeler Piyango Ateşini Ateşledi

Haberler