Nevada, Devlet Piyangoları Üzerindeki Yasağı Kaldırmayı Düşünüyor

Haberler

2023-05-01

Benard Maumo

dan en son haberler Birleşik Devletler Nevada Senatosunun eyalet piyangolarını yasallaştırmak için bir yasa tasarısı düşündüğünü söyledi. Meclisin bir üyesi olan Cameron CH Miller, AJR5 (Montaj Ortak Kararı 5) fatura. Bu karar, eyaletin piyango düzenlemesini veya piyango bileti satmasını yasaklayan maddeyi kaldırarak Nevada anayasasını değiştirmeyi amaçlıyor.

Nevada, Devlet Piyangoları Üzerindeki Yasağı Kaldırmayı Düşünüyor

Milletvekili konuşmasında AJR5'in Nevada'da bir piyango kurmayacağını açıklığa kavuşturdu. Miller, tasarının Silver State'teki kumarbazlara yasal olarak isteyip istemedikleri konusunda karar verme şansı verdiğini söylüyor piyango oyunları oyna halk oylaması yoluyla. Teklifin 2026'da oylamaya sunulması için mevcut yasama oturumu ve bir sonraki oturum tarafından onaylanması gerekiyor. 

Mart ayı ortasında, karar Meclis'e sunuldu ve Meclis 26'ya karşı 15 oyla kabul edildi. Ancak, her ikisi de Las Vegas'tan iki Demokrat milletvekili, Shondra Summers-Armstrong ve David Orentlicher tedbiri desteklemedi.

Nevada'nın en etkili iki kuruluşu olan Culinary Union ve oyun endüstrisi, konuyla ilgili karşıt tavırlar aldı. Aşçılık Birliği, eyalet yasa koyucularının tasarıyı desteklemesi gerektiğini çünkü bu yasanın, devletin gençlere zihinsel sağlıklarına yardımcı olması için mükemmel bir yol sunduğunu söylüyor.

Culinary Union'dan bir lobici olan Paul Catha şunları söyledi:

"Genç ruh sağlığına sürdürülebilir yatırım, gecikmiş iyi bir kamu politikasıdır ve bir devlet piyangosu uygulamak Nevada'nın devam eden ve acil bir halk sağlığı krizini ele almasına izin verecektir".

Herhangi bir demokratik oyun alanında beklendiği gibi, yeni yasa tasarısı da sert eleştiriler aldı. Nevada Resorts Association, Meruelo Gaming, Boyd Gaming Corporation'ın çeşitli üyeleri, tedbire karşı olduklarını dile getirdiler. Gelir garantisi olmadığını söylüyorlar piyango operatörleri eyalette ruh sağlığı ile ilgili sorunların çözülmesine yardımcı olabilir.

Nevada Resort Association'ın lobicisi Nick Vassiliadis şunları söyledi:

"Başka hiçbir yerde istihdam, ekonomik kalkınma ve ekonomik çeşitlilik için tek bir sektöre Nevada kadar bağımlı bir eyalet yoktur. Piyango yeni işler eklemiyor. Piyango sermaye yatırımları eklemiyor. tuğla ve harç kuruluşlarını ekleyin".

En son haberler

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı
2023-09-01

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı

Haberler