Michael Jordan, NBA Draft Piyangosu'nda Saniyeler İçinde 500 Milyon Dolar Kaybetti

Haberler

2023-05-21

Benard Maumo

Michael Jordan'ın kumarla olan aşk hikayesi bugün başlamadı. Eski NBA yıldızı, kumar oynamayı seven ve bu süreçte milyonlar kaybeden ünlü kişilikler arasında yer alıyor. Ancak MJ'in kumar talihsizlikleri bu sefer biraz farklı çünkü bir kumarhanede ya da kumarhanede kaybetmedi piyango operatörü

Michael Jordan, NBA Draft Piyangosu'nda Saniyeler İçinde 500 Milyon Dolar Kaybetti

Efsanenin son başarısızlığı, ana hissedar olduğu Charlotte Hornets ile ilgili. Michael Jordan'ın takımı olabilir NBA Draft Çekilişinde muazzam bir 500 milyon dolar kaybetti Victor Wembanyama'nın hizmetlerini almak için yaptıkları başarısız teklifin ardından.

Çekiliş öncesinde, Wembanyama NBA'de ilgi odağıydı ve 19 yaşındaki oyuncu, 16 Mayıs 2023'te 1 numaralı seçim olarak beklentileri karşıladı. Çok aranan sporcuyu imzaladıktan sonra değişecekti.

Charlotte franchise'ı kaçırdığı için, San Antonio Spurs ilk seçimi aldı ve muhtemelen 19 yaşındaki Fransız yıldız adayını seçecekler. Wembanyama, LeBron James'ten bu yana en sinirli basketbolcu. 

Oyuncunun Metropolitans 92 ile son başarısı Fransa dünyanın ilgisini çekmiştir. Draft Lottery galibiyetinin ardından, Spurs artık takımını önümüzdeki dört yıl boyunca gençlerin etrafında yeniden inşa edebilir. Piyango galibiyetinin ardından Peter Holt, ESPN'ye üç kelimelik bir yanıt verdi: "Bayılabilirim!". 

Yetenek ve Zenginlikleri Kaçırmak

İkinci seçenek Hornets'e verilmiş olsa da, Jordan ve ekibi yetenek ve parayı kaçırdıkları için şüphesiz hayal kırıklığına uğradılar. ESPN, Jordan'ın takımının değerinin 19 yaşındaki oyuncuyu almaları halinde 500 milyon dolar artabileceğini bildirdi. Bu değerleme, başarılı bir kariyere sahip olması beklenen bir oyuncu için şaşırtıcı değil Birleşik Devletler

ESPN'den Adrian Wojnarowski, Fransız hakkında şunları söyledi:

"Victor Wembanyama, NBA draft tarihindeki tekil, en büyük olasılık. Beceri açısından o kadar gelişmiş ki, hiç kimse onun gibi birini görmedi."

MJ ile tartışmasız en iyisi NBA tarihiHornets'i satmayı planlayan Wembanyama'ya inmek onun için beklenmedik bir fırsat olurdu. Wembanyama dahil takımı boşaltırsa, MJ sahiplik hissesinden 278 milyon doları cebe indirir. 

Bu arada, 19 yaşındaki dahi, NBA kariyerine başlamaktan mutlu olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"Kalbimin atışını gerçekten tarif edemiyorum. Etrafımda sevdiğim, tanıdığım herkes var. Hayatımın geri kalanında hatırlayacağım gerçekten özel bir an." [Ben] Bir takım oyuncusu olarak, elimden geldiğince çok oyun kazanmak için her şeyi yapacağım ve en kısa sürede bir yüzük kazanmaya çalışıyorum, bu yüzden hazır olun. Yeteneklerimi buraya getirmeye çalışacağım. Teksas'ı seviyorum, daha önce orada bulundum, gerçekten çok mutluyum ve hayranlarla ve umarım katılacağım takımla tanışmak için sabırsızlanıyorum."

En son haberler

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı
2023-09-01

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı

Haberler