Mega Millions Piyangosu New Mexico Gamer'a 3 Milyon Dolar Ödüyor

Haberler

2023-06-04

Benard Maumo

1996 yılında başlatılan Mega Milyonlarca Amerika Birleşik Devletleri'nde ünlü bir piyango oyunudur. Bu oyun için çekilişler her Perşembe ve Cuma günü Doğu Saati ile 23:00'te yapılır ve ikramiye 40 milyon doları bulur. Şimdiye kadar oyun, 1 milyar doları aşabilecek, hayat değiştiren meblağlar ödedi. 

Mega Millions Piyangosu New Mexico Gamer'a 3 Milyon Dolar Ödüyor

Mega Millions geçtiğimiz günlerde New Mexico'dan Paul K'yi duyurdu, Amerika Birleşik Devletleri 3 milyon dolarlık ödül sahibi olarak. Paul, havacılık endüstrisinden şanslı olan emekli bir mühendistir piyango oyunları önce.  

Paul, birkaç yıl önce iki biletle Powerball oynayarak 200 dolar kazandı. İlginç bir şekilde, tek bir bilet ısmarlamıştı, ancak katip yanlışlıkla benzer numaralarla iki bilet bastı. Bu galibiyetten önce emekli, Las Vegas, Nevada'da düzenlemeye tabi bir kumar operatöründe oynayarak 31.000 $'lık etkileyici bir ödeme kazanmıştı. 

Peki, Paul K'nin 3 milyon dolarlık Megaball ödemesini kazanması için ne gerekiyordu? 31 Mayıs 2023'te şanslı biletini New Mexico Lottery Center'dan satın aldı. Daha sonra kazanan numaralar olarak 18, 38, 53, 62 ve 64'ü seçti. Maalesef 28 Nisan 2023'te çekilen 20 numaralı Mega Ball'u kaçırdı. 

Şans Çarpanını Satın Alma

Tipik olarak, Paul'ün kazanan numaraları, tüm standartlara göre hala hayat değiştiren bir meblağ olan 1 milyon dolarlık bir ödemeyi çekerdi. Ancak Paul daha düşünceli davrandı ve Megaplier'i fazladan 1 $ karşılığında satın aldı. Ödemesine fazladan 2 milyon dolar eklemek için ihtiyacı olan tek şey bu karardı. 

Oyuncunun, her zaman çevrimiçi bir elektronik tabloda şanslı numaralarını işaretleyen hevesli bir matematik hayranı olduğuna inanılıyor. Bu sefer, piyango operatörünün web sitesini ziyaret ederken mega ödemeyi cebine attığını fark etti. 

Galibiyeti topladıktan sonra Mega Ball ile konuşan Paul, ikramiyenin bir kısmını evinin borcunu ödemek için kullanacağını söylüyor. Bir aile babası olarak, bu beklenmedik ödülün bir kısmını aile üyeleriyle paylaşmayı ve geri kalanıyla yatırım yapmayı da planlıyor. Mega Ball ondan bazı piyango ipuçlarını ve stratejilerini paylaşmasını istediğinde, Paul şöyle dedi: "Her zaman aynı numaraları kullanın ve numaralarınızı asla değiştirmeyin."

Paul'ün galibiyetinin etkileyici olduğunu düşünüyorsanız, Jason Garcia Mart ayında 20 milyon dolarlık harika bir ödeme kazandı Mega Millions büyük ikramiyesinde. Ocak ayında, Skylark Group Trust aynı oyunda 33 milyon $ kazandı ve ödeme yapılmadan önce tek seferlik 17.44 milyon $'lık bir ödeme aldı. Şanslı kazançlar hakkında daha fazla bilgiyi şu bölümümüzü okuyarak bulabilirsiniz online piyango sitesi yorumları.

En son haberler

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı
2023-09-01

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı

Haberler