Mega Millions Büyük İkramiyesi 28 Temmuz Çekilişinin Ardından 1,05 Milyar Dolara Yükseldi

Haberler

2023-07-31

Benard Maumo

Mega Millions, iyi sebeplerden dolayı son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri'ndeki piyango ikramiye haberlerinin merkezinde yer alıyor. 28 Temmuz 2023 Cuma günü piyango oyunu, çekilişte kazanan bilet satmadıktan sonra 1 milyar doları aştı.

Mega Millions Büyük İkramiyesi 28 Temmuz Çekilişinin Ardından 1,05 Milyar Dolara Yükseldi

Bu, Mega Millions Jackpot'un 1 milyar $ sınırını beşinci kez aşışı. Aynı zamanda oyun tarihindeki en yüksek dördüncü büyük ikramiye.

Oyun, bu hafta piyango ateşi yaratmaya başladı ikramiye 910 milyon dolara ulaştı. Bu, Salı gecesi (25 Temmuz) çekilişi için kazanan bilet olmamasından ve potu Mega Million tarihindeki en büyük beşinci sıraya taşımasından sonraydı.

940 milyon dolar değerinde olması beklenen Cuma günkü Mega Millions büyük ikramiyesinin kazanan numaraları 5, 10, 28, 52 ve 63 ile birlikte 18'lik bir Mega Ball oldu.

İlginç bir şekilde, Mega Milyonlarca şu anda bir büyük ikramiye kazananının uzun ve kuru bir dönemini yaşıyor. Oyun, 18 Nisan'dan bu yana herhangi bir büyük ikramiye kazancı kaydetmedi piyango oyunu 1 Ağustos Salı günü Doğu Saati ile 23:00'te, şanslı oyuncunun vergi öncesi 1,05 milyar dolarlık dünyayı sarsan bir ödemeyi evine götürmesiyle gerçekleşecek.

Piyango geleneğinde olduğu gibi Birleşik Devletler, kazanan biletin sahibi önümüzdeki hafta Salı günü bir yıllık ödeme veya götürü ödeme seçeneğini seçebilir. Toplu ödeme seçeneğini seçen oyuncular, düzenlenmiş piyango operatörü.

Tersine, yıllık seçeneğin toplam ikramiye ödülüne eşit 30 taksiti vardır. Bu nedenle, uzmanlar genellikle oyunculara yıllık ödemelere gitmelerini tavsiye eder.

Mega Millions'a göre oyun, Nisan ayında bir oyuncunun ikramiyeyi kazanmasından bu yana eşleşen beyaz toplarla 46 bilet sattı. Bu topları eşleştirmek oyunculara en az 1 milyon dolar kazandırabilir. Cuma günü Pennsylvania'dan bir oyuncu, kazanan biletteki Megaplier sayesinde beş beyaz topun hepsini eşleştirerek 5 milyon dolarlık bir ödeme yaptı.

Ancak, üç aylık kuru dönemin kanıtladığı gibi, büyük Mega Millions büyük ikramiyesini kazanmak kolay olmayacak. Bunun nedeni, oyuncuların ödemeyi kazanma ihtimalinin 302 milyonda 1 olması.

En son haberler

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı
2023-09-01

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı

Haberler