Mega Millions Büyük İkramiyesi 25 Temmuz'da Kazanan Olmadan 910 Milyon Dolara Ulaştı

Haberler

2023-07-28

Benard Maumo

Mega Millions, Amerika Birleşik Devletleri'nde en çok oynanan piyango ikramiye oyunlarından biridir ve birkaç günde bir anında milyonerler yaratır. Bu sefer, piyango oyunu, Salı gecesi (25 Temmuz) hiçbir ikramiye kazananı kaydetmedikten sonra en yeni milyarderini yaratma yolunda gibi görünüyor. Beklenen Mega Millions büyük ikramiyesi, 28 Temmuz Cuma günü saat 23:00 ET'de yapılacak yüksek bahisli çekilişin önünde şu anda 910 milyon $ seviyesinde.

Mega Millions Büyük İkramiyesi 25 Temmuz'da Kazanan Olmadan 910 Milyon Dolara Ulaştı

not edilmelidir ki Mega Milyonlarca tarihte yalnızca dört kez 1 milyar doları aştı. En son kilometre taşı Ocak 2023'te kaydedildi oyun 1.35 milyar dolara ulaştıktan sonra. Piyango operatörüne göre bu, Mega Million tarihindeki en yüksek ikinci ikramiyeydi.

Altı sayıyı da vuran şanslı oyuncu, en yeni multi-milyoner olacak. Geçen hafta, güç topu, başka bir önde gelen piyango oyunu Birleşik Devletler, kaydetti 1,08 milyar dolarlık büyük ikramiye kazananı California'dan şanslı bir oyuncu altı sayıyı da eşleştirdikten sonra.

Cuma çekilişi bir ikramiye kazananı yaratırsa, ödülü almak için iki seçeneği olacaktır:

  • 462,2 milyon dolarlık götürü ödeme.
  • 910 milyon dolar değerinde 30 yıllık yıllık ödeme.

Federal hükümet, herhangi bir kazanç talebinde bulunmadan önce Mega Millions büyük ikramiyesinin %24'ünü alıkoyar. 5.000$'ın üzerindeki tüm piyango kazançları, Milli Gelir İdaresine giden %24'lük bir yasal ön ödemeye sahiptir. Bu stopaj, götürü ödeme seçeneğini seçerseniz kazancınızı otomatik olarak 111,4 milyon dolardan fazla azaltır.

Amerika Birleşik Devletleri, Teksas'ta sertifikalı bir finansal planlamacı olan John Loyd'a göre, fonları daha erken yatırarak ödülü optimize edebileceğiniz için toplu ödeme seçeneği tercih edilebilir. Ancak her iki durumda da, paranın hızla tükenebileceğini fark ederek bir planınız olmalı, diye tavsiyede bulundu Loyd. Neyse ki, çoğu düzenlenmiş piyango operatörleri oyunculara hayat değiştiren meblağı kazandıktan sonra finansal tavsiye sağlamak.

Çoğu uzman, piyango oyuncularına akıllıca kararlar almaları için sertifikalı finansal planlamacılarla çalışmalarını tavsiye ediyor. Ancak planlamaya başlamadan önce, Mega Millions büyük ikramiyesini kazanmak için 302 milyonda 1 gibi devasa bir oranı geçmeniz gerekecek.

En son haberler

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı
2023-09-01

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı

Haberler