Mega Millions, 2002'den Beri New York'ta Yeni Rekor Ödeme Yapıyor

Haberler

2023-06-11

Benard Maumo

Mega Millions Jackpot, New York'tan Johnnie Taylor (71 yaşında) ile yeni milyonerler yaratıyor Amerika Birleşik Devletleri, en son şanslı oyuncu olmak. Taylor, 14 Nisan 2023'te oynanan rekor kıran 476 milyon dolarlık Mega Millions ikramiyesini aldı. Bu galibiyet, oyunun 2002'de piyasaya sürülmesinden bu yana Empire State'teki en büyük Mega Millions ödülü.

Mega Millions, 2002'den Beri New York'ta Yeni Rekor Ödeme Yapıyor

Şanslı çekilişte kazanan Mega Millions çekiliş sonuçları 23, 27, 41, 48 ve 51 idi, Mega Ball 22 idi. Beklendiği gibi, Taylor bir toplu ödeme seçti ve yıllık ödülün piyango toplamını alacaktı. Bu, oyuncunun eyalet ve federal vergilerden sonra 157.288.402 $ alacağı anlamına gelir.

Piyango sonucu Taylor'ı şok etti ve şunları kaydetti: "Hala gerçek gibi gelmiyor!" Karısının, biletin ve kazanan numaraların eşleştiğini internetten araştırarak teyit edene kadar iyi habere inanmadığını belirtti.

Oyuncu, Manhattan'da bir inşaat tamircisi olarak emekli olduktan sonra, ödül fonuyla ne yapacağına çoktan karar vermiştir. Daha yaşlı bir yetişkin olan Taylor, yeni ve heyecan verici yerleri gezmeye başlamayı umuyor. Ayrıca 2012 Prius'unu hibrit bir arabaya yükseltmeyi ve yeni bir ev satın almayı umuyor. Ayrıca Taylor bu paranın bir kısmını kilisesine bağışlayacak.  

Taylor'ın piyango biletlerini metro istasyonuna yakın Liberty Beer and Convenience'tan satın alma alışkanlığı vardır. Her seferinde para ödülü Mega Milyonlarca ve Powerball 100 milyon dolara ulaştığında, hızlı seçim biletleri satın alır ve çarpanı ekler. New York Piyango, marketi 10.000 $ ile ödüllendirecek.

New York Eyaleti Kumar Komisyonu Başkanı Brian O'Dwyer şu yorumu yaptı:

"New York Piyangosu, satışları New York'taki devlet okullarına ve eyalet genelindeki piyango perakendecilerine milyonlarca dolar getiren bu tarihi ikramiyeyi kazandığı için Bay Taylor'ı tebrik ediyor."

14 Nisan çekilişinden önce, reklamı yapılan 1 milyon dolarlık ikramiye için bilet satışları, New York Eyaleti için eğitime, perakendecilere ve oyunculara yardımcı olmak için önemli bir mali kâr sağladı. İkramiye 21 kez yuvarlanarak eğitime 21 milyon dolar, eğitime 4.1 milyon dolar komisyon sağladı yasal piyango operatörlerive büyük ikramiye dışı kazançlarda 10,4 milyon dolar.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu, o zamandan beri New York'ta şimdiye kadarki en büyük Mega Millions galibiyeti bir grup iş arkadaşı 2019'da 437 milyon dolar kazandı.

En son haberler

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı
2023-09-01

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı

Haberler