Lucky EuroMillions Oyuncusu İrlanda'daki Son Milyoner Oldu

Haberler

2023-07-30

Benard Maumo

EuroMillions, Avrupa'da en çok oynanan piyango oyunları arasında yer almaktadır. 2004 yılında başlatılan bu oyun, her Salı ve Cuma gecesi, 2,50 € tutarındaki tek bir biletle çekilişini sürdürüyor.

Lucky EuroMillions Oyuncusu İrlanda'daki Son Milyoner Oldu

Dublin'den şanslı bir oyuncu, İrlanda, Cuma gecesi EuroMillions çekilişinde (28 Temmuz) 1 milyon € kazandıktan sonra kısa süre önce ülkenin en yeni milyoneri oldu. Çekilişte benzersiz bir çekiliş etkinliği yer aldı.

Oyuncunun kazanan biletini çevrimiçi mi yoksa Milli Piyango Uygulaması aracılığıyla mı aldığı henüz netlik kazanmadı. Milli Piyango, oyuncuya bir e-posta ve çevrimiçi hesabına bir bildirim gönderdiğini onayladı.

Buna göre EuroMillions, her çekilişte piyango oyunu "Yalnızca İrlanda Çekilişinde" 5.000 € kazanan İrlanda'dan en az on oyuncuya sahip. 5.000€'luk ödülü kazanan on kişiden biri, Cuma günkü çekilişte ek 1 milyon€ aldı.

İlginç bir şekilde, Cuma günkü EuroMillions çekilişinde İrlanda'dan 54.000'den fazla ödül kazanan oldu. Ancak, 62 milyon Euro'yu aşan büyük ikramiye ödülünü kimse kazanmadı. Büyük ikramiyenin Salı günkü çekilişten sonra (1 Ağustos) 70 milyon Euro'ya ulaşması bekleniyor. 

Milli Piyango sözcüsü şu yorumu yaptı:

"Artık resmi olarak bir EuroMillions milyoneri olan Dublin oyuncularımızdan biri için Tüm İrlanda futbol final hafta sonu ne güzel bir başlangıç. Tüm çevrimiçi oyuncularımızdan bugün Milli Piyango hesaplarını ve biletlerini çok dikkatli bir şekilde kontrol etmelerini istiyoruz, çünkü yapacakları gibi." ödüllerini bildirmek için bir bildirim ve bir e-posta aldı."

Göre düzenlenmiş piyango operatörü, şanslı oyuncu ödül talep ekibiyle 1800 666 222 numaralı telefondan veya e-posta yoluyla iletişime geçmelidir iddialar@piyango.i.e. Milli Piyango, şanslı oyuncunun ödülünü alabilmesi için düzenlemelerin yapıldığını söyledi.

Bu galibiyet, Birleşik Krallık'tan iki şanslı oyuncunun ardından geldi 11 Temmuz 2023'te 62 milyon £ kazandı. İki oyuncu, her biri 31 milyon sterlin kazanmak için Lucky Stars ve beş numarayı eşleştirdi.

En son haberler

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı
2023-09-01

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı

Haberler