Hollanda Kumar Otoritesi Tarafından Cezalandırılan 2 Tanınmış Piyango Operatörü

Haberler

2023-06-02

Benard Maumo

Kansspelautoriteit (KSA) iki kişiye yaptırım uyguladı önde gelen piyango operatörleri Hollanda'da Ulusal Posta Kodu Çekilişi ve Arkadaş Çekilişi. Düzenleyici, şirketleri ilgili lisanslarında belirtilmeyen piyango oyunlarını tedarik etmeyi durdurmaya yönlendirdi. Bu direktiflere uyulmaması durumunda haftalık 250.000 Euro'luk yinelenen bir para cezası uygulanacaktır ve bu tutar 1 milyon Euro'ya ulaşabilir.

Hollanda Kumar Otoritesi Tarafından Cezalandırılan 2 Tanınmış Piyango Operatörü

Para cezaları, türlerine ilişkin derinlemesine bir soruşturmadan kaynaklandı çevrimiçi piyango oyunları iki piyango firması oyuncularına sağlar. İlk hesapta, Hollanda Oyun Otoritesi Ulusal Posta Kodu Çekilişini bu kategoriye girmeyen oyunlar sağlamaktan suçlu buldu. Oyunlar şunları içerir:

  • Anlaştık mı anlaşmadık mı
  • Bavul Avı
  • 50'ye karşı BİR
  • O Kamyonu Kaldır.

Friends Lottery, oyuncularına Friends Lottery Millionaires, Bingo Crush ve Club-man oynayabilecekleri Games Lottery sunuyor. 

Soruşturmanın ardından KSA, piyangolar ile daha tehlikeli kumar oyunları arasında net bir ayrım olduğunu açıkladı.

Düzenleyici şunları söyledi:

 "Her iki şans oyunu için de farklı bir lisans gereklidir. Piyangolar çevrim içi olarak sunulamaz; sadece internet üzerinden katılım biletlerinin ('kuraların') satışına izin verilir. Örneğin, bir siteye bağlı oyunların çevrim içi olarak sunulması. piyango yasak. Kanun buna izin vermiyor. Suudi Arabistan Krallığı, piyango ve çevrimiçi şans oyunlarının ayrı kalmasını sağlamaya kararlı."

Başlangıçta KSA, KOA Yasasına sıkı sıkıya uyacağını açıkça ilan etmişti, Hollanda kumar sahnesini yeniden yapılandırmak için Ekim 2021'de başlatıldı. Son zamanlarda KSA, yeni yasanın çoğu oyuncuyu düzenlemeye tabi olmayan kumar sitelerinden başarıyla uzaklaştırdığını söyledi. Buna ek olarak, düzenleyici kurum, Hollanda iGaming pazarının yıllık %13 ila %15'lik bir büyüme kaydetmesini bekliyor. 

En son piyango cezalarının tamamen yeni bir şey olmadığını not etmek önemlidir Hollanda. Düzenleyici yakın zamanda Shark77 (900.000 €), Joi Gaming (400.000 €) ve Bingoal'a (350.000 €) para cezası verdi. Curaçao'dan Equinox Dynamic ve Slovakya'dan Domiseda ve Partners'ın her biri de 900.000€ para cezasına çarptırıldı.

Ayrıca Suudi Arabistan Krallığı, aşağıdakiler de dahil olmak üzere diğer beş kumar şirketine 26 milyon avro değerinde cezalar verdi:

  • N1 Etkileşimli (12,64 milyon €)
  • Video slotları (9,87 milyon €)
  • Betpoint Grubu (1,78 milyon €)
  • Prob Yatırımları (1,12 milyon €)
  • Fairload (900.000 €)

En son haberler

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı
2023-09-01

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı

Haberler