Bir Massachusetts Sakini Sonunda Kaybettiği 3 Milyon Dolarlık İkramiyesini Topladı

Haberler

2023-07-02

Benard Maumo

Sadece mağaza çalışanlarının sizden çalması için hayat değiştiren bir piyango ikramiyesi kazanmayı hayal edebiliyor musunuz? Massachusetts'ten bir dizel tamircisi olan Paul Little, Amerika Birleşik Devletleri, son altı aydır devam ediyor.

Bir Massachusetts Sakini Sonunda Kaybettiği 3 Milyon Dolarlık İkramiyesini Topladı

17 Ocak 2023'te Little, Lakeville Market & Liquors'u ziyaret etti ve iki tane satın aldı Mega Milyonlarca Hızlı Seçimler ve iki Toplu Nakit biletin yanı sıra bir torba barbekü patates cipsi. Ve mümkün olan maksimum kazancı elde etmek için tamirci bir çarpan ekledi. Paul, bu kararın ailesinin servetini değiştirebileceğini bilmiyordu.

Ne yazık ki oyuncu için, iki market çalışanı biletin 3 milyon dolar kazandığını fark ettikten sonra bileti çalmayı planladı. Paul kazanan bileti piyango dükkânına bırakmadan önce satın aldı ve işaretledi. Yetkililere göre, Paul kaybettiğini varsaydı piyango oyunu.

Ancak yetkililer bileti kurtardıktan ve 3 milyon dolarlık ödülünü almasına izin verdikten sonra artık rahat nefes alabilir. İki market çalışanı geçen ay tutuklandı ganimeti nasıl paylaşacakları konusunda açıkça tartışırken yakalandıktan sonra. Massachusettsli adam nihayet 30 Haziran 2023 Cuma günü 3 milyon dolarlık piyango ödülünü aldı.

Yetkililer, Carly Nunes (23) ve iş arkadaşlarından birinin bileti çalmak için bir plan yaptıklarına inanıyor. İkili, Toplu Piyango'nun genel merkezine gitti düzenlenmiş piyango operatörü, parayı talep etmek için planlarının suya düştüğü yerde.

Dorchester'da galibiyetini aldıktan sonra Paul Little, ipotek borcunu ödemek ve paranın bir kısmını hayır kurumlarına bağışlamak istediğini açıkladı. Düzenlemeye tabi piyango operatörü Little'ı bulmadan önce mağaza çevresinde bir broşür kampanyası başlattı.

Paul, CBS Boston'a şunları söyledi:

"Söylemeliyim ki, bugün oldukça heyecanlıyım çünkü bugün eldeki çekle gerçek oldu. Doğru insanların ödülü almasını sağlamak kadar Toplu Piyango'nun yaptıkları için bana gerçekten daha büyük bir takdir verdi. Ben Bu noktaya gelmeme yardım eden tüm insanlar için yeterince şey söyleyemem."

Başlangıçta Paul, milyon dolarlık bileti kaybettiğini varsaydı ve yetkililer onu ziyaret edene kadar onu mağazada bıraktığının farkında değildi. Kasabanın en yeni milyoneri olduğunu ancak soruşturmanın bir parçası olarak sorgulandıktan sonra öğrendi. Bay Little, işine dizel tamircisi olarak devam etmeyi planlıyor.

En son haberler

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı
2023-09-01

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı

Haberler