Avrupa'nın En Prestijli Piyangoları

Haberler

2022-08-02

Avrupa'da çeşitli heyecan verici piyango çekilişleri var. Dünyanın en büyük ve en muhteşem çekilişlerinden bazılarıyla övünen bu Avrupa ikramiyelerine herkes katılabilir.

Avrupa'nın En Prestijli Piyangoları

Ulusötesi Piyango Oyunları

Bu oyunlar kıtadaki birçok ülkede bulunabilir. Ödüller genellikle çok sayıda yarışmacı nedeniyle büyüktür. EuroMillions ve EuroJackpot artık kıtanın tek uluslararası piyangoları.

Ulusal piyango

Bu biletler sadece satan ülkelerin sınırları içinde satın alınabilir. Avrupa'nın en eski piyangolarından biri olan La Primitiva, ikramiye kapaksız modeli sayesinde İspanyolların gözdesi.

Ayrıca, Polonya Mini Lotto'da günlük çekilişler ve uygun fiyatlı biletler bulunmaktadır.

Avrupa'da Çekilişler, Süper Çekilişler ve Özel Çekilişler

Bu üç çekiliş, oyuncuların ek bir ödül kazanmalarına yardımcı olur.

çekilişler

Piyango çekilişleri, ana çekilişle aynı anda yapılır. Oyunculara herhangi bir sayıyı eşleştirmeden ek bir kazanma şansı sağlarlar. İspanya'nın EuroMillions El Million'u ve Avusturya'nın EuroMillions ÖsterreichBonus'u bunlardan ikisi Avrupa'nın en büyük piyango çekilişi.

Süper çekilişler

EuroMillions Superdraws, yılda birden çok kez gerçekleşen piyango etkinlikleridir. Düzenli ikramiye ödülü 130 milyon dolara çıkarıldı.

Özel Çekilişler

Yeni Yıl, Noel gibi büyük tatillerde ve Bağımsızlık Günü gibi yerel etkinliklerde benzersiz çekilişler yapılır. Bunlara sıklıkla artan ikramiyeler, çekilişler veya ekstra çekilişler dahildir.

Her Paskalya, İtalya merakla beklenen Pasqua çekilişine ev sahipliği yapar. 100 şanslı oyuncu SuperEnalotto oynadıklarında 100.000 $'lık büyük bir çekiliş ödülü kazanabilir. 13'ü Cuma günü, Fransız Loto ikramiyesini ikiye katlayarak 13 milyon dolara çıkardı ve bir çekiliş ekledi.

Avrupa'nın En Büyük Piyango İkramiyeleri

Yedi doğru sayı ile EuroMillions, en büyük kıta ikramiye ödemelerini veriyor. Tipik olarak, ödül yaklaşık 17 milyon dolardan başlıyor. Ödül şimdiden 220 milyon dolara ulaştı. Ancak mevcut ödül tavanı 230 milyon dolar. Ödül havuzu sınıra ulaşırsa, ödül 250 milyon dolara kadar 10 milyon dolar artırılacak.

2004 yılında başlayan piyango, dokuz Avrupa ülkeleri. Çekilişler Paris'te haftalık Salı ve Cuma günleri 20:45 CET'de yapılır

bu SüperEnalotto Avrupa'nın en önemli milli piyangosu. Ağustos 2019'da 209 milyon dolarlık bir rekor ödendi. 18 aydan fazla bir süredir ödül, Avrupa'nın en önde gelen piyango ödülü oldu.

EuroJackpot, 2012'de başlayan çok uluslu bir piyangodur. 18 ülkeden oyuncular katılabilir. Haftalık ikramiye 120 milyon dolara kadar çıkabilir. Çekilişler her Salı ve Cuma günü saat 19:00 GMT'de Helsinki, Finlandiya'da yapılır.

Avrupa Piyango Kazananları

Yedi milyondan fazla kazanan bilet, 105 milyon doların üzerinde piyango ödülü aldı. Ekim 2021'de Güneydoğu Avrupa'dan şanslı bir çevrimiçi oyuncu 41,3 milyon dolarlık EuroMillions ödülü kazandı.

Temmuz 2019'da üç satırlık bir EuroMillions girişi satın aldıktan sonra, Güney Koreli piyango oyuncusu HSL, milyoner yapan El Millón çekiliş ödülüyle eşleşti. Oyuncu yalnızca Piyango'nun ilk El Millón piyango kazananı değil, aynı zamanda ilk önemli piyango zaferiydi.

Moskova'dan bir sürücü olan SK, yalnızca birkaç ay çevrimiçi oynadıktan sonra Şubat 2016'da 824.000$'lık Avusturya Lotto ödülünü kazandı.

SSS

Hangi Avrupa piyangoları en iyi kazanma oranlarına sahip?
Daha küçük piyangolar, daha dar tahmin aralıkları ve ödüller nedeniyle en iyi olasılığa sahiptir. Oyuncular Polonya Mini Lotosu, İtalyan Süper Enalotto veya Avusturya Lotosu'na katılabilir.

Avrupa'da piyango kazançları vergilendiriliyor mu?
Piyango kazançları bazı Avrupa ülkelerinde vergiden muaf olabilir, ancak bazılarında vergiye tabi olabilir. Oyuncular her zaman kendi ülkelerindeki bir vergi uzmanından tavsiye almalıdır.

Yabancıların Avrupa piyangosunu çevrimiçi oynaması mümkün mü?
Herhangi bir Avrupa çevrimiçi piyangosu dünyanın herhangi bir yerinden oynanabilir. Kıtanın muhteşem çekilişlerine katılmak için oyuncuların Avrupa vatandaşı olmaları veya hatta fiziksel olarak Avrupa'da bulunmaları gerekmez.

Avrupa'daki en iyi çevrimiçi piyangoları kazanmanın en etkili yöntemi nedir?
Piyango kazanma yaklaşımı diye bir şey yoktur. Piyango oynamak, Avrupa piyango kazananı olma yolundaki ilk adımdır.

En son haberler

10 Şanslı Loto Oyuncusu Cumartesi Günkü Loto Çekilişinden Sonra Birinci Bölüm Ödül Havuzunu Paylaştı
2023-09-17

10 Şanslı Loto Oyuncusu Cumartesi Günkü Loto Çekilişinden Sonra Birinci Bölüm Ödül Havuzunu Paylaştı

Haberler