33 Milyon Dolarlık Loto Büyük İkramiyesini Kazanan Sonunda Ödülünü Aldı

Haberler

2023-07-16

Benard Maumo

Bir piyango kazanmak, yıllarını büyük ihtimallere rağmen ödül peşinde koşan çoğu oyuncunun hayalidir. Ancak bazen düzenlenmiş piyango operatörleri, şanslı oyuncuların ödüllerini almak için ortaya çıkması için günlerce veya haftalarca beklemesi gerekir.

33 Milyon Dolarlık Loto Büyük İkramiyesini Kazanan Sonunda Ödülünü Aldı

Yeni Zelanda'da şanslı bir piyango bileti 33,5 milyon dolarlık Loto Powerball ikramiyesi 28 Haziran 2023 Çarşamba günü. Şanslı bilet, bu sayıları başarıyla eşleştirdikten sonra Christchurch'teki Fresh Choice Merivale'de satıldı; 8, 4, 5, 15, 31, 33, 29 bonus top ve 10 Powerball.

Bu destansı galibiyet, ünlü piyango oyununun dokuzuncu multi-milyonluk ödemesiydi Yeni Zelanda 24 Haziran çekilişinin talep edilmemesinin ardından ödül 30 milyon dolardan 33 milyon dolara yükseldi.

Ama şaşırtıcı bir şekilde, oyunun öne çıkıp hayat değiştiren ödülü alması yaklaşık 10 gün sürdü. Miktar, 18 Ocak'ta Auckland's Quay St'de satın alınan bir biletin kazandığı 23,5 milyon dolarlık ödülü geride bırakarak, 2023'teki en büyük piyango kazancı oldu.

Lotto NZ sözcüsü Lucy Fullarton'a göre, düzenlenmiş piyango operatörü kazanan için çok mutlu ve ödülün başarıyla talep edilmesinden memnun:

"Daha fazlasına sahip olacağız [bilgi] önümüzdeki birkaç gün içinde paylaşmak için."

Bu yılki büyük kazançlar çoğunlukla Kuzey Adası'ndan. Dördü Auckland'dan, biri Porirua ve Hamilton'dan. 33,5 milyon dolarlık kazançtan önce dikkate değer bir istisna, Canterbury'den bir oyuncu Mart ayında 15,5 milyon dolarlık ikramiye kazanan. Invercargill'den başka bir oyuncu, Nisan ayında 17.25 milyon dolarlık ikramiyeyi cebe indirdi.

Beklendiği gibi, 33,5 milyon dolarlık maaş, şanslı oyuncunun defterlerindeki neredeyse tüm mali sorunları çözecek. Ancak, bu kazanç aynı zamanda akıllıca yatırım yapma ve harcama zorluğunu da beraberinde getiriyor. Daha da kötüsü, Lotto NZ kazanan ödüllerin tamamını oyuncunun hesabına yatırır.

Ancak Fullarton'a göre, piyango operatörü büyük kazananlarla hemen iletişime geçerek onları kazanç hakkında bilgilendiriyor ve profesyonel mali tavsiye sağlıyor. Lotto NZ ayrıca onlara önceki kazananlardan faydalı finansal ipuçları içeren kitaplar da veriyor.

Fullarton dedi ki:

"Finansal tavsiye bulma ve öncelikleri belirlemenin önemi dahil olmak üzere ne düşünmeleri gerektiği hakkında konuşmak için onlarla mümkün olan en kısa sürede buluşuyoruz. Ayrıca büyük kazananlarımızı bankalarındaki özel bir bankacıyla görüştürdük. kısa vadede parayı yönetmelerine yardımcı olabilir."

En son haberler

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı
2023-09-01

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı

Haberler