2022'de Mega Millions Nasıl Oynanır?

Haberler

2022-03-15

Mega Millions'ı hiç duydunuz mu? Bu, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük loto ikramiyelerinden biri ve milyarlarca meblağ çekiyor. Örneğin, 2018'de Güney Carolina'da satılan bir bilet 1.537 milyar dolar kazanırken, 2021'de Michigan bileti 1.05 milyar dolar kazandı.

2022'de Mega Millions Nasıl Oynanır?

Mega Millions, katılmaya değer bir şey gibi görünüyorsa, oyuncuların anlaması gereken birkaç şey vardır. Bugünün makalesi bununla ilgili.

Mega Millions nasıl oynanır

Mega Millions'ın oynanışı, tarihin en büyük loto ikramiyesi rekorunu elinde tutan başka bir üst çekmeceli piyango olan Powerball's ile hemen hemen aynı; 1.586 milyar dolar. İkisi en çok konuşulan piyangolar loto sıralama siteleri ve piyango dünyası.

oyun

Mega Millions'da iki davul var. Birincisi 1'den 70'e kadar işaretlenmiş toplara sahiptir (Beyaz Toplar) - Powerball's 69'dur. İkinci havuzda, tıpkı Powerball'da olduğu gibi 1'den 25'e kadar işaretlenmiş toplar (Altın Mega Toplar) vardır.

Oyunun amacı, kazanan altı numarayı eşleştirmektir; ilk bilardodan beş (beyaz toplar) ve mega top. Oyuncular topları manuel olarak seçmeyi veya Hızlı Seçim/Kolay Seçim özelliğini kullanmayı seçebilir ve sayılar Rastgele Sayı Üreticisi tarafından otomatik olarak seçilecektir.

Biletler hakkında

Başlangıç olarak, Mega Millions 45 eyalette ve diğer iki yargı bölgesinde mevcuttur; Amerika Birleşik Devletleri Virjin Adaları ve Columbia Bölgesi. Bunlar biletlerin marketlerde, bakkallarda, benzin istasyonlarında vb. yasal olarak satılabileceği bölgelerdir. Ancak katılımcılar yine de Mega Millions biletlerini çevrimiçi olarak satın alabilirler.

Tek bir Mega Millions bileti 2 dolardır. Kayıt için, Mega Millions ayrıca Megaplier olarak bilinen bir çarpan özelliğine sahiptir. Powerball'ın Power Play'iyle aynı şekilde çalışır, ancak bu sefer jackpot olmayan ödüllerin çarpanları 2, 3, 4 veya 5 katıdır. Bir Megaplier biletinin fiyatı 1 dolar.

Sadece İkramiye

Ayrıca Mega Millions'da Just the Jackpot olarak bilinen heyecan verici bir eklenti var. 3$ karşılığında oyuncular sadece Mega Millions jackpotu için iki oyun alırlar. Bu oyunlar başka bir Mega Millions ödülü için uygun değildir.

Mega Millions kazanma şansı?

Diğer tüm piyangolarda olduğu gibi, Mega Millions kazanma şansı zayıf. Örneğin, ikramiyeyi kazanma olasılığı 302.575.350'de 1 iken, 1.000.000 $'lık para ödülü 12.607.306'da 1'dir. 2$ kazanmak için, oran 37'de 1, herhangi bir şeyi kazanmanın genel olasılığı ise 24'te 1'dir. Gerçekten de, Mega Millions'ta kazanmak zordur ama unutmayın, birçoğu bunu başardı.

Mega Millions nasıl ödeme yapar?

Mega Millions, tüm kazananlara ödeme yapan meşru bir piyangodur. Ancak o zaman, oyuncular bu piyangonun vergi çektiğini anlamalıdır. Çoğu eyalette hem federal hem de eyalet vergi kuralları geçerlidir. Ancak birkaç eyalette yalnızca federal vergi kuralları geçerlidir. Piyango vergileri oldukça yüksek, en büyük Mega Millions kazananı, %37 federal vergi ve Güney Carolina'nın %7'sinden sonra toplu ödeme olarak 1.537 milyar dolardan sadece 877.8 milyon doları eve götürdü.

İki ödeme seçeneği vardır. Kazananlar toplu ödeme veya yıllık ödeme almayı seçebilirler. Toplu olarak, tüm para bir kerede ödenir. Ancak, kazanılan gerçek miktardan daha azdır. Yıllık ödeme seçeneğinde, para 30 taksitte ödenir. Hemen ödeme yapılır, ardından 29 yıl taksit yapılır. Burada toplam ödeme, gerçek ikramiyeden %5 daha fazladır.

2 Mega Milyon Dolarlık biletin milyarları bulabileceği düşünüldüğünde, bu denemeye değer bir piyango. Oyuncular kazanma şanslarını artırmak için daha fazla bilet satın alabilir veya loto havuzlarına ve kulüplere katılabilirler.

Son haberler

Milyar Dolarlık Ödemeler Piyango Ateşini Ateşledi
2022-11-22

Milyar Dolarlık Ödemeler Piyango Ateşini Ateşledi

Haberler