19 Temmuz Çarşamba Gecesi Powerball Çekilişinden 1,08 Milyar Dolar Ödendi

Haberler

2023-07-23

Benard Maumo

Amerika Birleşik Devletleri'nde popüler bir piyango oyunu olan Powerball, adı açıklanmayan bir oyuncunun 1.08 milyar dolar kazanmasının ardından tarihi bir galibiyete daha imza attı. Bu galibiyet, 19 Temmuz 2023 Çarşamba günü yapılan ve kazanan sayıların 7, 10, 11, 13, 24 ve Powerball 24 olduğu bir çekilişin ardından geldi.

19 Temmuz Çarşamba Gecesi Powerball Çekilişinden 1,08 Milyar Dolar Ödendi

Bu destansı galibiyet, piyango oyunu tarihindeki en büyük üçüncü galibiyet. Aynı zamanda şimdiye kadar kaydedilen en büyük altıncı piyango galibiyeti Birleşik Devletler. Şu anda Edwin Castro'nun Kasım 2022'de kaydettiği 2,04 milyar dolarlık galibiyeti, Powerball'daki en büyük galibiyet. En son galibiyet, 2016'daki 1,58 milyar dolarlık kazancı da takip ediyor.

Yeterince komik, bileti kazanan henüz galibiyet iddiasında bulunmadı. Buna göre güç topu, kazanan bilet sahibi ikramiyeyi 558,1 milyon $'lık bir toplu ödeme veya ödülün tamamını talep edene kadar 30 yıl boyunca yıllık ödemelerle talep edebilir.  

California Lottery, şanslı oyuncunun bileti Amerika Birleşik Devletleri, Los Angeles şehir merkezindeki Las Palmitas Mini Market'ten satın aldığını iddia ediyor. Mağaza, kazanan bileti satmak için yaklaşık 1 milyon dolar toplayacak. bu düzenlenmiş piyango operatörü zaten çekilişe katılan oyunculara biletlerini onaylamalarını tavsiye etti.

Powerball'un basın açıklaması, ülke çapında 16 eyalette 36 biletin satıldığını doğruladı. İlginç bir şekilde, büyük kazanan, tipik olarak 1 milyon dolarlık bir ödülü kazanmak için beş beyaz topun hepsini de eşleştirdi. Satılan tüm biletlerin yedisi, büyük ikramiye dışı kazancın toplam 448.750 $ olduğu Kaliforniya'dandı.

En son multi-dolar milyoneri, ödemeyi kazanmak için bazı uzun olasılıkları yenmek zorunda kaldı. Powerball'ın web sitesinde, ikramiyeyi kazanma ihtimalinin 292,2 milyonda 1 olduğu belirtiliyor.

Bu piyango oyunu ikramiye kazananı kaydetmeden arka arkaya 38 çekilişe katlandı. Son büyük ikramiye galibiyeti, 19 Nisan çekilişinde, Ohio'da bir biletin altı sayının tümünü eşleştirdiğinde gerçekleşti 252,6 milyon dolarlık ikramiye ödülünü kazanın.

Drew Svitko, Powerball Ürün Grubu Başkanı ve Pennsylvania Lottery İcra Direktörü şu yorumu yaptı:

"En yeni Powerball jackpot kazananımızı ve California Piyangosu'nu tebrik ederiz! Powerball, 30 yılı aşkın bir süredir insanları büyük hayaller kurmak ve büyük kazanmak için bir araya getirdi ve bunu yaparak, piyangolarla desteklenen iyi amaçlar için milyarlarca dolar topladı."

En son haberler

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı
2023-09-01

IGT, Euloto'nun Litvanya'daki iLottery Platformunu Güçlendirmek İçin Anlaşma İmzaladı

Haberler